Astrid Wremanni näitus "Mets" Põlva Keskraamatukogus

Põlva Keskraamatukogu raamatukogu pakub 2018. aastal EV100 projekti raames noortele kunstnikele (14-26-aastased) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogus.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

5. juunil avati Põlva Keskraamatukogu lugemissaalis Astrid Wremanni akrüülmaalide näitus "Mets", mis jääb avatuks 10. augustini.

Astrid Wremann (22) on pärit Põlvast ja  lõpetanud Põlva Keskkooli. Ta on käinud Põlva Kunstikoolis ja läbinud Tartu Rahvaülikoolis maalikursuse Robert Suvi juhendamisel.
Praegu õpib Astrid Tartu Ülikoolis klassi-, kunsti- ja käsitööõpetajaks. Näitus on inspireeritud Eesti loodusest ja müstilistest lugudest. Metsaga on seotud eestlaste muistendid ja rahvajutud, neis leidub õpetusi, hoiatusi ja  kummalisi tegelasi (keda kohtab ka maalidel). Mets on koht, kuhu inimesed on ajaloo vältel varjunud, läinud hingerahu otsima ja toitu koguma. Iga inimese jaoks seostub metsaga midagi omanäolist. "Mida tähendab mets Sinu jaoks?" küsib noor kunstnik.

Korraldaja:
Põlva Keskraamatukogu
Aadress: Kesk 16, Põlva, 63308

Fotode autor on Marika Kaubi

Korraldaja

Kunst Raamatukokku

Raamatukogud pakuvad 2018. aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul noortele kunstnikele (14-26-aastased) võimalust eksponeerida oma kunstitöid raamatukogudes. Nii saavad noored kunstnikud teha sadade näituste näol oma kingituse Eestile. Projektis osalevaid raamatukogusid näeb siit: https://www.ev100.ee/et/kunst-raamatukokku Projektis toimuvaid sündmuseid näeb siit: https://www.ev100.ee/et/kunst-raamatukokku-0

Märksõnad: