Asutav Kogu 100 – jüriöö märgutule süütamine Paide ordulinnuses

22. aprillil kell 21.00 süttib Eestimaa südames Paides jüriöö märgutuli. Suurejoonelise sündmuse raames saadame märgutule Tallinna, Tartu, Rakvere ja Viljandi suunda. Jüriöö märgutuli jõuab Tallinnas Jüriöö parki ning sealt edasi Toompeale.

100 aastat tagasi valiti Eesti Vabariigi esimese rahvaesinduse – Asutava Kogu – kokkukutsumiseks jüripäev.

1919. aasta aprilli alguses kõikjalt üle Eesti valitud 120 rahvaesindajat kogunesid 23. aprillil Tallinna Estonia majja. See oli äärmiselt oluline samm meie omariikluse ehitamisel. Ühtlasi on see päev Eesti Riigikogu sünnipäev.
Jüritule lähetamisega tähistame seekord ka Eesti Vabariigi esimeste demokraatlikult valitud rahvaesindajate jõudmist kõikjalt üle Eesti Tallinna.

22. aprillil kell 21.00 süttib Eestimaa südames Paides jüriöö märgutuli. Suurejoonelise sündmuse raames saadame märgutule viide suunda: Tallinna, Pärnu, Tartu, Rakverre ja Viljandi. Ajaloolistest linnadest hargnevad tuleketid üle Eesti. Tallinna suunas liikuv tuli jõuab Jüriöö parki ning sealt Toompeale. Jüriöö tule teekonda on kaasatud kõikide valdade ja külade elanikud, kust märgutuli läbi läheb. 

Jüröö tulede avalöök 22. aprillil Paide Vallimäel

20.00 süüdatakse loitsu saatel lõkked. Esinevad Arhailised Mehed ja toimuvad ühistantsud.
21.00 süütab üllatuskülaline Paide ordulinnuse tipus märgutule. Vabatahtlike abiga liigub märgutuli mööda Eestimaa külasid maakonnakeskustesse. Näitame, et Eestimaa küla elab ja tähistame Asutava Kogu kokkutulemise 100. aastapäeva!
Õhtu lõpetab suurejoonelise valgus- ja tulesõuga Eesti roki lipulaev Terminaator.
Väravad avatakse 19.30.
PILET – eelmüügist 10 €, pensionär 5 €, kohapeal 12 €, pensionär 6 €, alla 7aastased tasuta.
„Jüriöö rahvaspordiöö“ käepaelaga TASUTA.

Piletid saadaval Piletilevist ja ajakeskuse kassast!

Vaata lisaks https://wittenstein.ee/jyrioo/ ja www.jüriöömärgutuled.ee 

Facebookist https://www.facebook.com/events/373043153529111/

Üritust korraldab SA Ajakeskus Wittenstein, SA Pärnu Muuseum, SA Eesti Maaelumuuseumid, Kaitseliit, Jüriöö park, EV100 toimkond, riigikogu ja tuletrassi läbivad omavalitsused ning külad.

Korraldaja

EV100