Avastusretk Rummu veealuste metsade ja majade kohal

Tule avastusretkele! Rummu salapärane veealune maailm ootab Sind valgusparvedega metsade ja majade kohale liuglema.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Eesti Vabariigi juubelile pühendatud matkal liugleme valgusparvedega üle veealuste metsade ja majade. Näeme, kuidas veepealne ja veealune kokku sulavad ning uudistame salapärast ja kummalist elu 8 meetri sügavusel meie all. Kui veab, võime kohata puuladvas tukkuvat haugi.

Rummul on huvitav ajalugu ja paik pakub palju põnevat ka turistidele ja sukeldujatele. 1938. aastal avati siin vangilaager, kus vangide tööjõudu kasutati kivimurrus "Vasalemma marmori" kaevandamiseks. Vangla suleti alles 2013. aastal. Juba enne selle sulgemist lõpetati karjäärist vee väljapumpamine ning see täitus allikavetega. Veetaseme tõusuga jäid vee alla nii hooned, okastraataed, ekskavaator kui ka mets. Teeme videvikuajal sellest kummalisest veealusest maailmast "ülelennu" ja tähistame seda põnevat paika uudistades Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. 

Matkal ei ole giidi ja selle viib läbi matkajuht, kes osutab veealustele objektidele. Valgusparvematk on vaikuse ja ise avastamise retk. Parved on 6-kohalised ja igal osavõtjal tuleb aerutada.

Matkad toimuvad 25. aprillil, 7. mail, 9. mail, 15. mail, 18. mail ja 21. augustil.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

Valgusparvede retk Rummule 25. aprillil 2018 kell 20:30

Kogunemine: kell 20:30
Kogunemiskoht: koordinaadid saadame registreerunutele
Matka pikkus: kuni 5 km
Kestvus: kuni 2,5 tundi
Matka hind: 35€ in
Mida kaasa võtta, mida selga panna? Võta kaasa/pane selga ilmastikule vastav kihiline riietus, müts, kindad, veekindlad saapad või kummikud. Istumise alla võib võtta penotüki või pleedi. Kaasa võib võtta ka otsmikulambi. Väikesesse kotti soovitame kaasa pakkida termosega sooja joogi ning endale soovipäraseid suupisteid.

Registreerimine
Osalemiseks saatke e-kiri oma kontaktide ja osalejate arvuga aadressil: info@matkajuht.ee või helistage numbrile 566 781 13. Ainult eelnev registreerimine tagab koha avastusretkel! 

Korraldaja

Matkajuht OÜ