Avastusretk Rummu veealuste metsade ja majade kohal

“Eesti Matkaliidu liikmesoraganisatsiooni juubelimatk”

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Lähme valgusparvedega Rummule 07.08.2018, kell 21:00. Liituge meiega 56678113 või info@matkajuht.ee !

Veealused metsad, puuladvas tukkuv haug, alt möödalibisev majakatus - hõljumine 8 m kõrgusel põhjast - seda võid näha valgusparvelt. 
Rummu on üks legendaarne koht nii ajaloos, turismis kui kas sukeldumises. 1938. aastal avati siin vangilaager, kus vangide tööjõudu kasutati kivimurrus "Vasalemma marmori" kaevandamiseks. 
Vangla suleti alles 2013 aasta 1. jaanuaril. Juba enne vangla sulgemist lõpetati aga karjäärist vee väljapumpamine ning see täitus allikavetega. Ka kõige kuumemal suvepäeval ei tõuse selle 44 ha kristallselge veega järve temperatuur üle 18-20 kraadi. Praegu on järv Eesti sukeldumisparadiis.
Veetaseme tõusuga jäid vee alla nii hooned, okastraataed, ekskavaator ja mets. 
Meie teeme videvikus sellest veealusest maailmast "ülelennu".

Matka toimumisaeg: 07.08.2018
Kogunemine: kl 21.00
Kogunemiskoht: koordinaadid saadame registreerunutele
Matka pikkus: kuni 5 km
Kestvus: kuni 2,5 tundi
Matka hind: 35€ in
Mida kaasa võtta, mida selga panna? Ilmastikule vastav, kihiline riietus, müts, kindad, veekindel saabas või kummik. Istumise alla penotükk või pleed. Väikesesse kotti soe jook termoses, midagi näksida oma soovi järgi. Võib kaasa võtta ka otsmikulambi.
NB! Matk pole giiditud vaid juhitud matkajuhi poolt, kes osutab veealustele objektidele. Valgusparvematk on vaikuse ja ise avastamise retk. Parved on 6-kohalised, igal osavõtjal tuleb aerutada.
Rohkem infot: https://www.matkajuht.ee/valguspaadid/

Regamiseks klikkige SAATKE KIRI oma kontaktide ja osalejate arvuga aadressile: info@matkajuht.ee või helistage numbrile 56678113 
Ainult sel viisil regamine tagab koha matkal.

Korraldaja

Matkajuht OÜ