Avati teine Eesti juubelikingituste teavitustoetuste taotlusvoorKestev

Täna, 5. märtsil avati teine teavitustoetuste taotlusvoor, mis on mõeldud Eesti Vabariigi juubeliperioodil tehtavate kingituste teavitustegevusteks ning jäädvustamiseks. Toetustega antakse lisahoogu EV100 veebilehel registreeritud Eesti juubeli tähistamiseks korraldatavatele algatustele. Tähtaeg taotluste esitamiseks on 12. aprill 2018.

Foto: Unsplash.com

„Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel kasvas lisanduvate kingituste ja ürituste arv meeletult,“ ütles Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Et teadmine nendest paljudest eesootavatest sündmustest kõigini jõuaks, siis avame uue taotlusvooru Eesti juubelile pühendatud kingituste teavitustegevuste ja jäädvustamise toetamiseks.“ 

Teavitustoe taotlusi jagatakse eraldi väiksematele ja suurematele projektidele. Taotlusvooru kogumaht on 150 000 eurot, millest väikesemahulisteks teavitustegevuste toetamiseks on mõeldud 80 000 eurot ja suuremahuliste teavitustegevuste jaoks 70 000 eurot. 

„Toetust saab küsida Eesti juubeli tähistamiseks pühendatud üritustele, mis kaasavad kogukonda, kindla piirkonna inimesi või hoopiski tervet Eestit,“ sõnas KÜSKi toetuste juht Mari-Liis Dolenko. 

Enne taotlemist peab tegevus, mille teavitamiseks või jäädvustamiseks tuge küsitakse, olema lisatud kas EV100 kingituste lehele või EV100 sündmuste kalendrisse.

Tutvu toetuse taotlemise tingimuste ja korraga KÜSKi veebilehel.

Taotlusvooru korraldavad SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.

Kodanikuühiskonna Sihtkapital on Siseministeeriumi haldusala organisatsioon, mille eesmärk on toetada vabaühenduste arengut ja tugevdada kodanikuühiskonda. Erinevate konkursside ja taotlusvoorudega on arendatud sadade vabaühenduste võimekust ning toetatud tuhandeid kodanikualgatuslikke ettevõtmisi üle Eesti, sealhulgas EV100 kingitusi. 

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.EV100.ee.   

Lisainfo:
Katriin Pannal, tel 656 0469, katriin.pannal@kysk.ee
Mari-Liis Dolenko, tel 655 64 23, e-post: mariliis.dolenko@kysk.ee 

Kõik konkursid