Avatud Ateljee kunstirada „Võru 360° ”

Võru linna pered kingivad EV100 puhul järeltulevatele põlvedele killukese oma kodunurgast „Võru 360° ” – täna 2018, jäädvustades linna ainuomastes kohtades ehedad emotsioonid ja hetked.

Avatud Ateljee kunstirada „ Võru 360° ” on suur linnaateljee, kus linnaruumi on paigutatud 7 molberti . Välja on valitud kohad, mis on võrukesele armsad ning mida ta tahaks ka külalisele tutvustada. (Iga molbert on jagatud 10 väiksemaks kunstiteoseks, mis lähtub koha 360° vaatest - Kesklinna park/Avatud Ateljee; Katariina kirik/Seminari park; Katariina allee/ Fr.R. Kreutzwaldi tn; Kreutzwaldi park/Tamula rannapromenaad; Roosisaare silla ümbrus; Kreutzwaldi majamuuseum; Petseri tn sild.) Kunstiraja tervikuna läbinud saavad Avatud Ateljee poolt väikesed Eesti 100 sümboolikaga keraamilised meenetaldrikud, mis on valminud kohaliku keraamiku Aivar Rumvolti loominguna. Võru perede ühistegevusena sünnib kunstitrajal suurteos , „Võru 360°” , mis jäädvustab ajaloo hetked pildis. Pannood eksponeeritakse linnasünnipäeva erinevatel väliüritustel, edasi liigub näitus siseruumidesse Võru Kultuurikotta. Virtuaalses maailmas jääb kingitus nähtavaks igas hetkes igalt poolt. Väikeses formaadis saab seda edaspidi postkaartidena saata üle maailma, kui tükikest Eestit. Koostegemine on suur rõõm! Väikeste inimesete suunamine kunstiväärtuste hindamise poole aitab kasvada terviklikul elujaataval põlvkonnal. Peredega koos veedetud aeg on see, mida üksteisel kinkida nii täna kui homme.

Oktoober 2017 Näituse aja kokkuleppimine Aprill – mai 2018 Ürituse teavitus Juuni –J uuli 2018 Materjalide ost, ettevalmistustööd/ meediakajastus August 2018 Ürituse läbiviimine/meediakajastus August –September 2018 Näitus, postkaartide valmimine

Algataja

Avatud Ateljee Klubi MTÜ

Avatud Ateljee on korraldanud Võru kunstiüritusi ja kunstikoolitusi aastast 2007. Ateljee eestvedajad on kunstnikepaar Ruti Jõgi-Rumvolt ja Aivar Rumvolt. Aastatega on kaasatud erinevaid kunstnikke ja käsitöölisi Võrust, Võrumaalt ja ka mujalt Eestist. Sihtrühm on kunstihuvilised ja kunstnikud, Võru kunstikogukond, loomeinimesed. Eesmärk on olnud siduda inimesi läbi loova koostöö, olla kunstihariduse järjepidev arendaja, edasiandja. Avatud Ateljee Klubi aastanäitused on kümneaastane traditsioon Võru Linnagaleriis, samuti Vabakunstipäev, linnapäevade õpitoad. Avatud Ateljee vahendab kaasaegset Eesti kunsti ja näitusi. On toimunud ka mitmed isikunäitused.