Avatud talude päev 2018

Kingime Eestile 100. sünnipäevaks kodumaist toitu ja maaelu tutvustava kogupereürituse. Ürituse eesmärk on parandada maaelu mainet ja näidata, kuidas valmib kodumaine toit.

Kogupereüritus
EST

22. juulil 2018 kell 10-17 toimub neljandat korda üle-eestiline avatud talude päev. 

Sind ootavad nii suuremad farmid kui ka väiksemad talud, põnevad loomad ja taimed, vinge põllumajandustehnika, päris talutoit, ekskursioonid, töötoad ja veel palju põnevat. Igal talul on oma programm, milles näidatakse oma talu eripärasid.

Hetkeseisuga osaleb 2018. aastal avatud talude päeval 299 talu ja põllumajandustootmist.

Avatud talude päevale antakse avapauk 21. juulil kell 12 Juurimaa Tallis, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised. Juurimaa Talli pererahvas tutvustab oma kauneid hobuseid, PÄTS Sahver annab maitsta värskeid leivatooteid ning meelelahutuse eest hoolitsevad Duo Malva & Priks ja Rohke Debelakk.

Taludesse on võimalik kohale jõuda ka Elroni rongide ning ELMO Rent elektriautodega. Tallu sõitmisel on abiks NaviCupi mobiilirakendus ning ülevaate taludest annab veebileht www.avatudtalud.ee ja paberkaart avatud talude päeval osalevate taludega. Paberkaardid on saadaval Alexela suuremates tanklapoodides, Rimi „Talu toidab” lettides, erinevates turismiinfopunktides ja Maaeluministeeriumi valvelauas.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, nüüdseks Põllumajandusuuringute Keskusega liitunud Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant. Korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Koduleht: www.avatudtalud.ee

Facebookis:

Korraldaja

Maaeluministeerium

Maaeluministeeriumi tegevuse eesmärk on luua tingimused Eesti maaelu, põllu- ja kalamajanduse jätkusuutlikuks ja mitmekesiseks arenguks, tagada ohutu ja nõuetekohane toit ja sööt ning hea loomatervise ja -kaitse ning taimetervise ja -kaitse alane olukord.