Ballett "Keres"

„Male on seda ja teist. Spordina vist vähem ligitõmbav kui kunstina või kahe inimese vaimse duellina.“ Paul Keres 

EST

Eesti Muusika Päevade festivali ja Vaba Lava teatrikeskuse koostöös sündinud algupärane tantsulavastus, mille muusika autoriteks on Timo Steiner ja Sander Mölder, libreto autoriks Andri Luup ja lavastajaks Teet Kask. Tegemist on multimeedia balletiga, mille sisu talletab ja tutvustab Paul Kerest kui märgilise tähendusega isikut Eesti ja maailma kultuuriloos.

INSPIRATSIOON: eesti male suurkuju Paul Keres, kellel on maailma maleareenil väärikas positsioon ja kes on nautinud lausa rahvuskangelase oreooli, aga on kandnud oma õlul ka kogu rahva ja riigi traagikat. Tegevmaletajana pidi ta üle elama oma riigi kaotuse, ebaõnnestunud emigratsiooni, nõukogude võimu lõputud kahtlustused ja ka süsteemi vastupanu võimalikul maailmameistriks tõusmisel. Lavastuses kohtuvad kaks ideaalmaailma: male kui mängu ja mõtlemise ideaal ning ballett kui muusika ja tantsu imelise ühenduse kõrgeim vorm. Mõlema maailma kaunites kujundites on midagi võrratult klaari ja puhast.

Laval: Rahvusooper Estonia balletitrupp, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Yxus Ensemble

Ballett "KERES" kuulub Eesti Vabariik 100 programmi ja on Eesti Muusika Päevade kavas. Etendused 3.09, 10.09 Rahvusooperis Estonia; 9.09 Draama festivalil. Vaata lisa www.ballettkeres.ee

Korraldaja

Eesti Heliloojate Liit

Eesti Heliloojate Liit on korraldanud nüüdismuusika festivali EESTI MUUSIKA PÄEVAD alates 1979. aastast. Tegemist on vanima ning järjepidevama uue muusika festivaliga Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud välja vaieldamatult ülioluline platvorm ja väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. Ainulaadseks muudab festivali programmis esindatud spetsiaalselt Eesti Muusika Päevadeks valminud esiettekannete rohkus, millest ligi kolmveerand moodustavad Eesti heliloojate uudisteosed. Festivali eesmärk on tutvustada meie riigi erinevate põlvkondade loomingulist tegevust nii Eesti kui ka rahvusvahelisele publikule, meediale, kuraatoritele, kunstilistele juhtidele ja kontserdikorraldajatele. Anda võimalus Eesti heliloojatele luua uut muusikat ning interpreetidele täiendada oma püsirepertuaari. Tuua publiku fookusesse Eesti tippheliloojad, muusikakollektiivid ja interpreedid. Pakkuda festivali külalistele, meediaesindajatele, kuraatoritele ja korraldajatele ajakohast ja kvaliteetset läbilõiget Eesti nüüdismuusikast, luues võimaluse muusikaekspordiks ja koostööks rahvusvahelisel areenil. Meelitada uut publikut ja koolinoori tutvuma Eesti nüüdismuusika helimaailmaga.