Ballett „Keres“

Eesti muusika päevade festivali ja Vaba Lava teatrikeskuse koostöös sündinud algupärane tantsulavastus „Keres“, mille muusika autorid on Timo Steiner ja Sander Mölder, libreto autor Andri Luup ja lavastaja Teet Kask.

Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

INSPIRATSIOON: Eesti male suurkuju Paul Keres, kellel on maailma maleareenil väärikas positsioon ja kes on nautinud lausa rahvuskangelase oreooli, aga on kandnud oma õlul ka kogu rahva ja riigi traagikat. Tegevmaletajana pidi ta üle elama oma riigi kaotuse, ebaõnnestunud emigratsiooni, nõukogude võimu lõputud kahtlustused ja ka süsteemi vastupanu võimalikul maailmameistriks tõusmisel. Lavastuses kohtuvad kaks ideaalmaailma: male kui mängu ja mõtlemise ideaal ning ballett kui muusika ja tantsu imelise ühenduse kõrgeim vorm. Mõlema maailma kaunites kujundites on midagi võrratult klaari ja puhast.

Laval: Rahvusballett Estonia tantsijad, Eesti Filharmoonia kammerkoor, Yxus Ensemble.

Muusikajuht Kaspars Putniņš, lavakunstnik Ülar Mark, videokunstnik Taavi Miisu Varm, valguskunstnik Margus Vaigur, helikunstnik Kaarel Tamra.

Etendus toimub Helsingi Aleksandri teatris 29. oktoobril kell 19. Ballett „Keres“ kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi. 

Korraldaja

Eesti Heliloojate Liit