Balti filmipäevad

EV 100. sünnipäeva puhul pakume Tallinnas võimalust tutvuda Leedu ja Läti viimase aja parimate mängufilmidega. Samal ajal tulevad Vilniuses ning Riias esitlusele Eesti mängufilmid.

Kogupereüritus
EST ENG

Augusti lõpus toimuvad esmakordselt Balti filmipäevad. Üritus toimub samaaegselt Baltikumi kolmes pealinnas – Vilniuses (22.-23. august), Riias (23.-24. august) ning Tallinnas (23.-24. august). Filmipäevade eesmärgiks on juhtida tähelepanu Baltikumi viimase aja parimale filmiloomingule. Ürituse ühtseks ühendavaks jõuks on 23. august, mis on Balti keti ametlik aastapäev. Üritust toimub EV100 raames ning kolme riigi filmiinstituutide koostöös.

Tallinnas toimuvad Balti filmipäevad kinos Artis ning esitlusele tuleb Läti ja Leedu kõrgelt auhinnatud filmid. Kohal on ka filmitegijad, kelle käest saab küsimusi küsida või niisama meeldivalt juttu rääkida. Filmid linastuvad eesti- ja inglise keelsete subiitritega ning linastused on kõigile tasuta.

Programm
23. august
19:00 "Ma olen siin" (Mellow Mud / Es esmu šeit)
rež. Renars Vimba / 2016 / 106 min 
kohal näitlejanna Elina Vaska
Filmi treiler

21:00 "Emilija"
rež. Donatas Ulvydas / 2017 / 122'
kohal režissöör Donatas Ulvydas
Filmi treiler

24. august
19:00 "Sangaile suvi" (The Summer of Sangaile / Sangailé)
rež. Alante Kavaite / 2015 / 88'
kohal näitlejanna Aiste Dirziute
Filmi treiler

21:00 "Ema, ma armastan sind" ( Mother, I Love You / Mammu, es tevi mīlu)
rež. Janis Nords / 2013 / 83min
Filmi treiler

Balti filmipäevad facebookis

Riias toimuvad Balti filmipäevad kinoteatris Splendid Palace ning Eesti filmidest tuleb näitamisele Triin Ruumeti “Päevad, mis ajasid segadusse” ning Margus Paju “Supilinna salaselts”.

“Päevad, mis ajasid segadusse” linastub 23. augustil kell 20:30
“Supilinna salaselts” linastub 24. augustil kell 18:00

Ürituse info läti keeles

Vilniuses leiavad linastused aset Kinoteatris Pasaka (Šv. Ignoto 4/3, Vilnius, Lithuania) ning Eesti filmidest tuleb näitamisele tuleb kaks tugevat teost - Ema” rež. Kadri Kõusaar ning “Mandariinid” rež. Zaza Uruzhadze. Külalisena sõidab kohale filmi “Ema” stsenarist Leana Jalukse, kes räägib filmist lähemalt ning vastab külaliste küsimustele.

“Ema” linastub 22. augustil kell 20:15
“Mandariinid” linastub 23. Augustil kell 20:15

Ürituse leht leedu keeles

Korraldaja

Eesti Film Instituut