Balti fookus Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil

Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil on sel aastal fookuses Baltikumi dokumentaalfilmid.

ENG

Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil on sel aastal fookuses Baltikumi dokumentaalfilmid.

29. juunist 7. juulini toimuval 53. Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil esilinastub Eesti-Läti-Leedu koostöös valminud dokumentaalfilm “Ajasillad”. Film on osa Balti riikide sajanda sünnipäeva auks korraldatud suurejoonelisest dokumentaalfilmide retrospektiivist – “Aja peegeldused: Balti poeetiline dokumentaal”.

Fookuses on Balti uue laine dokumentaalfilm ning programm sisaldab ajaloolisi töid 1960. dokumentaalfilmide meistritelt nagu Audrius Stonys, Mark Soosaar, Laila Pakalnina, Andres Sööt jt. Kokku linastub programmis 22 filmi. Eesti filmide valikusse kuulub Andres Söödi, Ülo Tambeki, Mark Soosaare ning Hans Roosipuu looming.

Vastvalminud dokumentaal “Ajasillad” (rež. Audrius Stonys, Kristine Briede) viib vaataja kaugesse, Hruštšovi sulaga alanud  aega, näidates tolleaegset maailma ning legendaarseid filmiklassikud nende legendideks kujunenud filmide taga. Raudse eesriide taga, tekkis 60ndate alguses uus generatsioon filmitegijaid Eestis, Lätis ja Leedus, kes vastulöögina nõukogude propagandast pakatavatele ringvaadetele, andsid dokumentalistikale uue tähenduse. Mängides pildi, metafoori ja tähendustega lõid nad seninägematu visuaalse keele - poeetilise filmi. “Ajasillad” on rännak läbi selle generatsiooni loodud filmimaailmate. Film on valminud Leedu, Läti ja Eesti koostöös ning Eesti-poolne tootja on Riho Västrik stuudiost Vesilind.

Filmi “Ajasillad” esilinastus toimub 1. juulil ning retrospektiivi näidatakse 1.–3. juulini.     .

Eesti osalust Karlovy Vary Balti uue laine retrospektiivis toetab Riigikantselei EV100 välisprogramm.

 

Lisainfo:

Eda Koppel

Eesti Filmi Instituudi turundusjuht

eda@filmi.ee

+372 5203 306

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut