Baltic Boston Centennial

Kuna Eesti, Läti ja Leedu tähistavad 100. sünnipäevi, siis tõi see baltlased Bostonis kokku, et koos tähistada ja tutvustada oma riikide kultuuri teineteisele ja ka Ameeriklastele.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
ENG

Bostoni ja selle ümbruses elavad eestlased, lätlased ja leedulased on oma jõud ühendanud, et tähistada kodumaade sajandat sünnipäeva ühisüritusega, mis leiab aset 23-25. novembril Bostoni südalinnas Marriott Copley's. Ürituse raames on plaanis gaala, kontserdid, filmifestival, paneelarutelud, kunstinäitus ja laat. Rohkem infot leiab meie pidevalt täienevalt kodulehelt: http://balticboston.com/

Balti melus jäävad särama järgmised Eestiga seotud üritused ja väljapanekud: Okupatsioonide Muuseumi rändnäitus Bostoni Greenway pargis, mis on üleval üle kuu aja; Eesti filmid ja filmitegijad filmifestivalil (nagu näiteks November, Soviet Hippies, Supilinna Salaselts jm); Eesti päritolu kunstnikud Eestist ja Põhja-Ameerikast (nagu näiteks Kateriin Rikken, Uno Habakukk, Sergei Isupov, Kadri Pärnamets, Ivo Lill, Epp Kuhn, Enda Bardell, Jessie McNeil jm); gaalakontserdil esineb maailmakuulus Eesti pianist Hando Nahkur, folkloorikontserdil astuvad üles Bostoni Eesti Kooli laululapsed ja Pillerkaare rühm Washington DC-st ja loodetavasti ka Uppsar Eestist ning esineb ka Epp Sonin; ümarlaudadest võtavad osa Eesti päritolu kirjanikud ja mõtlejad. 

Üritus on väga oluline Balti kogukonnale, et tähistada oma koduriikide sünnipäevi ja ka hea võimalus tutvustada pidustuste raames Eestit, Lätit ja Leedut ka Ameerika publikule. 

Korraldaja

Anastassia Kolde