Dokumentaalfilm „Kas mõistab järeltulev sugu…“

Sõjajärgse põlvkonna lugu.

Õppefilmis möödub viiekümnendate loovintelligentsil noorus vere, hirmu, kaotuste ja lootuste aegadel. Tallinna vanima kooli – Gustav Adolfi Gümnaasiumi – tutvustamisega avatakse põhifilmi teekond. Kooliga seotud rahvusliku ärkamisaja suurkuju Ferdinand Johann Wiedemann viib sündmused Venemaa keisririigi pealinna Sankt-Peterburgi. 1917. aasta eestlaste demonstratsiooniga jõuavad sündmused Peterburist sõjajärgse kultuuriintelligentsi isade ja emadeni Eestis. Igal ajal on oma lugu. Möödunud sajandi alguses sündinud lavastaja ema Jenny-Adele Virve meenutab kahe maailmasõja vahelist aega. Evald Okas, Hugo Laur, Ants Eskola, Paul Rummo ja Juhan Smuul tutvustavad ajastu kunstisündmusi: taastatud Estonia teatri avamine, erinevate ideoloogiliste rõhuasetustega üldlaulupeod, vormilt rahvuslik, sisult sotsialistlik kunst ja meediapilt.

Teostab MTU Estonian Educational Film, partner MTÜ Filmi Ekspordi Fond. Tootja on Eesti Rahvuslik Stuudio Freyja Film OÜ.

Algataja

Eesti Rahvuslik Stuudio Freyja Film Oü

Eesti Rahvuslik Stuudio Freyja Film Oü on asutatud 1990. aastal ja oli esimene erastuudio Eestis, kus toodeti esimene mängufilm „Surmatants“. Stuudios on 25 aasta jooksul toodetud mängu-, dokumentaal- ja õppefilme.Kõik mängufilmid on toodetud erakapitalil. Film „Need vanad armastuskirjad“ on esimene Eesti rahvusliku komitee Oscari ametlik nominent. Rahvusvaheline mängufilm „Luukas“ on valminud koostöös Eesti-Taani-Islandiga ning on esimene digitaliseeritud film Eestis. Praegu on stuudio spetsialiseerunud art-house mängufilmide tootmisele ja Eesti kirjandusklassika ekraniseerimisele.