Dokumentaalfilm. Vana-Kariste küla 100

Dokumentaalfilm ühe väikese küla teekond minevikust tänapäevani.

Vana-Kariste külaselts kingib Eestile oma küla loo. Loodavas dokumentaalfilmis räägime Eesti ääremaa külast, mis elab ning toimetab praegugi aktiivselt. Meil on olnud ja tuleb ka edaspidi sündmusi, mille üle saab uhkust tunda kogu Eestimaa.
Filmis käime läbi teekonna minevikust tänapäevani. See tuleb lugu külast, kus sada aastat tagasi oli kolm kauplust, kus talumehed ehitasid ise oma lastele kooli, sest kohalikke lapsi oli nii palju. Räägime filmis meie küla rõõmudest, muredest, õnnestumistest, õnnetustest, küüditamisest, bridžimängust, näitlemisest, tantsimisest, kuuritsaga kalal käimisest ja paljust muust.
Ei tea ju meie järeltulevad põlved sedagi, et vanade hooldekodus, mis andis väga palju aastaid piirkonna inimestele tööd, raviti kunagi pidalitõbiseid. Vana-Kariste külje all Liplapil tegutses 1910–1927 Eesti ja kogu Venemaa esimene omataoline aiatöö- ja majapidamiskool. Seal said perenaisetarkusi aastate jooksul 568 neidu. Filmi oleme planeerinud ka intervjuud küla vanemaealiste inimestega, kes veel mäletavad aastate taguseid aegu.
Vana-Karistel on väga vedanud, sest siin elab mees, kes 25 aasta jooksul on hobi korras võtnud filmilindile kogu küla tegemised, olgu need siis kooliüritused või meie meeste teravilja külvamine. Kavandatavas filmis saab palju olemasolevat materjali ära kasutada.
Meie külast on pärit ka noor filmimees Andre Allese, kelle abiga saame külaloo filmilindile.

Filmi tegemise protsess kestab aasta. Juuni -august 2017 - kogukonna teavitamine planeeritavast tegevusest, plaanide koostamine, kodusest filmimaterjalist esimese valiku tegemine., August 2017- mai 2018 - intervjuude tegemine,. pildi ja arhiivimaterjalide läbitöötamine. Juuni- juuli 2018 - filmi monteerimine. August 2018 - Filmi Vana- Kariste küla 100 esmalinastus Vana- Kariste seltsimajas September 2018- filmi laialdasem tutvustamine Oktoober 2018 - kokkuvõtete tegemine

Toetus filmitegija töötasu ja kulutuste katmiseks ( kütus, renditav tehnika) Lisaks EV 100 kingituste toetustaotlusele küsime toetust ka kohalikust omavalitsusest, korraldame heategevusoksjoni.

Algataja

MTÜ Vana- Kariste Külaselts

Oleme Eestimaa ääremaal tegutsev külaselts, kellel tagataskus 25 aastat toimekat tegutsemise ajalugu.

Märksõnad