Duubel CD plaadi "100 muusikaminutit Eestimaa lastele" pidulik kontsertsalvestus Hiiumaal, Käina Kultuurikeskuses

Pühendatud EV 100 sünnipäevale ning Hiiumaal ja Läänemaal sündivatele lastele. Jäädvustab Eesti paradiisisaarega seotud inimeste unikaalse loomingulise pärandi ja pärimuse. 

Kogupereüritus
EST

"100 muusikaminutit Eestimaa lastele" on duubel CD plaat, mille esimene osa koosneb Hiiumaaga seotud luuletajate ja muusikute autoriloomingust hällilaulu võtmes ning teine osa Hiiumaa pärimusest (rahvaviisid, laulud ja salmid), mida lastele või lastega koos laulda.

Plaat läheb kingituseks kõikidele 2017-2020 sündivatele Hiiumaa, Saaremaa ja Läänemaa lastele, kohalikele lasteaedadele ja koolidele ning lastega peredele, kes selles ajavahemikus Hiiumaale, Saaremaale või Läänemaale kolivad. 

Kuna Eesti Vabariik 100 on väga unikaalne sündmus, siis sobib selle tähistamiseks ja meeles pidamiseks just midagi sellist, mis seob uusi ilmakodanikke tugevamalt oma juurtega, keelega ja pärandiga ning seeläbi tugevamalt Eesti kui sünnimaa ja kodumaaga. Meie arvates on Hiiumaaga seotud inimeste sõnad ja muusika, nende kaasaegne ja pärimuslik looming väärt talletamist ning järeltulevale põlvkonnale edasi andmist.

Samuti soovime selle kingitusega erilist tähelepanu pöörata lastele, keda Eesti riik kestma jäämiseks ju väga vajab ja avaldada austust ning tunnustust vanematele, kes nendel lastel sündida lubavad, neid hoida ja armastada tahavad.

Plaadi pidulik kontsertsalvestus toimub 22. juulil 2018 Hiiumaal, Käina Kultuurikeskuses kell 17:00-19:00. Plaadile on  lubanud kingituseks oma lood anda Ave Alavainu, Astrid Nõlvak, Timo Lige, Helin-Mari Arder, Jaak Johanson, Krista Citra Joonas, Riho Sibul, Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm. Läbirääkimised on pooleli Paul-Eerik Rummo, Viiu Härmi ja Ott Leplandiga.

Plaadi kunstiliseks juhiks on pikalt Hiiumaal tegutsenud rahvamuusik, Hiiumaa Pärimusmuusikafestivali ellukutsuja ja juht Astrid Nõlvak. 

Plaadi väljaandjaks on MTÜ Hiiu Folk. 

Korraldaja

Agnes Pulk