Duubel CD plaat "100 muusikaminutit Hiiumaa lastele" 

Pühendatud EV 100 sünnipäevale ning Hiiumaal, Saaremaal ja Läänemaal sündivatele lastele. Jäädvustab Eesti paradiisisaarega seotud inimeste unikaalse loomingulise pärandi ja pärimuse. 

"100 muusikaminutit Eestimaa lastele" on duubel CD plaat, mille esimene osa koosneb Hiiumaaga seotud luuletajate ja muusikute autoriloomingust hällilaulu võtmes ning teine osa Hiiumaa pärimusest (rahvaviisid, laulud ja salmid), mida lastele või lastega koos laulda. Kingituse tegemisel on lubanud osaleda Ave Alavainu, Helin-Mari Arder, Jaanus Nõgisto, Tõnu Timm, Timo Lige, Jaak Johanson, Krista Citra Joonas, Jaan Sööt, Märten Kross, Astrid Nõlvak. Läbirääkimised käivad veel ka Riho Sibula, Ott Leplandi, Paul-Eerik Rummo ja Viiu Härmiga.

Plaat läheb kingituseks kõikidele 2017-2020 sündivatele Hiiumaa, Saaremaa ja Läänemaa lastele, kohalikele lasteaedadele ja koolidele ning lastega peredele, kes selles ajavahemikus Hiiumaale, Saaremaale või Läänemaale kolivad..
Kuna Eesti Vabariik 100 on väga unikaalne sündmus, siis sobib selle tähistamiseks ja meeles pidamiseks just midagi sellist, mis seob uusi ilmakodanikke tugevamalt oma juurtega, keelega ja pärandiga ning seeläbi tugevamalt Eesti kui sünnimaa ja kodumaaga. Meie arvates on Hiiumaaga seotud inimeste sõnad ja muusika, nende kaasaegne ja pärimuslik looming väärt talletamist ning järeltulevale põlvkonnale edasi andmist.

Samuti soovime selle kingitusega erilist tähelepanu pöörata lastele, keda Eesti riik kestma jäämiseks ju väga vajab ja avaldada austust ning tunnustust vanematele, kes nendel lastel sündida lubavad, neid hoida ja armastada tahavad.

Plaadi pidulik kontsertsalvestus toimub 22. juulil 2018, kell 17:00-19:00 Hiiumaal, Käina Kultuurikeskuses.

Plaadi kunstiliseks juhiks ja produtsendiks on pikalt Hiiumaal tegutsenud rahvamuusik, Hiiumaa Pärimusmuusikafestivali ellukutsuja ja juht Astrid Nõlvak. 

Plaadi väljaandjaks on MTÜ Hiiu Folk. 

Aprill-juuni - läbirääkimised muusikute ja luuletajatega ning kontserdi ettevalmistus. 22. juuli 2018 - pidulik kontsertsalvestus Hiiumaal, Käina Kultuurikeskuses, kell 17:00-19:00. August-detsember - plaadi valmimine ja CD plaadi kinkimine, aruandlus

Vajame plaadi salvestamiseks finantsilisi vahendeid ning kirjutame selleks ka projekti. Täpsem info tuleb varsti.

Algataja

Agnes Pulk