Eesti 100 – 100 kohtukülastust

Eesti kohtute kingitus meie riigi juubeliks on õpilaste kohtukülastused ehk „Eesti 100 – 100 kohtukülastust“.

Põhikoolide ja gümnaasiumide õpilased on kohtus toimuva vastu alati suurt huvi tundnud. Paraku tuleb tõdeda, et kõigi Eesti koolide direktorid, huvijuhid, ühiskonnaõpetuse õpetajad jt ei teagi, et (ja kuidas) kohtusse saab külla tulla.
Õpilased saavad kohtumajas ringi vaadata, vestelda kohtunikuga ja võimalusel külastada ka mõnda põnevat kohtuistungit. Soovime sellega anda oma panuse õpilaste õigusharidusse ja teadmistesse kohtusüsteemist. Meie jaoks on oluline, et peagi ellu astuvatel noortel oleks lisaks koolis omandatud teadmistele ja meedia vahendusel saadud infole ka vahetu võimalus kohtunikuga suhelda ja kohtus reaalselt toimuvat ise oma silmaga näha. Meie tagasihoidlik soov on, et Eesti Vabariigi juubeliaastal külastaks Eesti kohtuid (vähemalt) 100 kooli. Eelkõige ootame kohtutesse külla 9. kuni 12. klasside õpilasi, aga teretulnud on ka nooremad.

Kohtukülastuste kokkuleppimiseks võtke palun ühendust nendel kontaktidel:
Harju maakohus
Viivika Siplane, viivika.siplane@kohus.ee, 620 0192

Tallinna halduskohus, Tallinna ringkonnakohus
Anneli Vilu, anneli.vilu@kohus.ee, 628 2731, 5346 5095

Tartu maakohtu piirkond (Tartu, Jõgeva, Põlva, Valga, Viljandi, Võru), Tartu halduskohus, Tartu ringkonnakohus
Krista Tamm, krista.tamm@kohus.ee, 750 0656, 5343 3341

Viru maakohtu piirkond (Narva, Rakvere, Jõhvi)
Jelena Muttonen, jelena.muttonen@kohus.ee, 359 9820, 5332 0894

Pärnu maakohtu piirkond (Pärnu, Haapsalu, Kuressaare, Rapla, Paide)
Jaanika Lusti, jaanika.lusti@kohus.ee, 447 9520, 5348 8890

Riigikohus
Merje Talvik, merje.talvik@riigikohus.ee, 730 9042, 5333 9846

Terve 2018. aasta

Algataja

Janar Filippov

Esimese ja teise astme kohus

 
Kaasalööjad
Kasutaja Monika Peetsmann pilt
Monika Peetsmann