Eesti 100 aaret

Tähelepanu, valmis olla, seiklus! Tule mängima selle suve kõige ägedamat seiklusmängu ''Eesti 100 aaret'' ja avasta kodumaad!

Sel aastal tähistame meile olulist sündmust – Eesti Vabariigi 100. juubelit. Mäng “Eesti 100 aaret” annab hea võimaluse Eestimaaga põhjalikumalt tutvuda: saada rohkem teada selle maanurga kujunemisloost ning õppida paremini tundma nii meie kodumaa erinevaid paiku  kui ka inimesi, kes elasid siin enne meid.

Aardejahti saab mängida siin!

Mäng juhatab 100 aardeni, mille hulgas on nii loodus- kui kultuuripärandiobjekte. Valikus on kohti, mida teavad ja peavad oluliseks paljud, kuid leiab ka vähemtuntud paiku. Mõni neist asub tihedalt asustatud linnas, teise leidmiseks tuleb teha pikem matk ja panna jalga kõrge säärega kummikud. Aarete valik on kirev nagu Eestimaa lugugi.

Avastusmäng Eesti 100 aaret pakub põnevat võimalust reisida mööda Eestit, otsida aardeid ja vastata nende kohta esitatud küsimustele. Enamusele küsimustest leiab vastused kohapealt, sest mäng ei eelda sügavuti ajalootundmist või varasemat loodushuvi, vaid tahtmist teada saada ja huvi uurida. Mõnede aarete puhul on küsimustele vastamiseks vajalik ka aardeks oleva muuseumi külastamine.

Mängimine toimub kodulehel https://eesti100aaret.ee/. Selleks on vaja registreerida ennast kasutajaks, misjärel on võimalik avada aarde juures olev mäng. Mängus olevad küsimused muutuvad nähtavaks alles aarde juurde jõudes. Mängida saab nii üksi kui võistkonnaga. Võistkonnaks võivad olla nii kaks sõpra,  perekond kui ka näiteks terve klass. Mängimise kohta loe täpsemalt reeglitest.

Algataja

Muinsuskaitseamet

Kaasalööjad
Kasutaja Sirli Zupping pilt
Sirli Zupping
Kasutaja Anneli Ohvril pilt
Anneli Ohvril
Kasutaja Kersti Lossmann pilt
Kersti Lossmann
Kasutaja Anne Mai Kaunismaa pilt
Anne Mai Kaunismaa
Kasutaja Aivar Ruukel pilt
Aivar Ruukel
Kasutaja Enn Käiss pilt
Enn Käiss
Kasutaja Gunnar Laak pilt
Gunnar Laak
Kasutaja Ott Rätsep pilt
Ott Rätsep
Kasutaja Henri Laupmaa pilt
Henri Laupmaa
Kasutaja Jaanus Rohumaa pilt
Jaanus Rohumaa
Partnerettevõtted
Kasutaja Ravila Mõis OÜ pilt
Ravila Mõis OÜ