Eesti 100 galaõhtu "Ülemeresving Pirkanmaal"

Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul toimub 1920ndate stiilis galaõhtu, mis kannab osalejad 100 aastat ajas tagasi – nii muusikas, sõnas kui ka pildis.

EST

1920ndate stiilis galaõhtu on 2017-2018 Pirkanmaa Tuglase Seltsi poolt läbi viidava projekti "Ülemeresving Pirkanmaal" kulminatsioon, millega tähistame Eesti 100. sünnipäeva Soomes.

Projekti eesmärk on tõmmata läbi erinevate põnevate sündmuste ja tegevuste soomlaste ja Soomes elevate eestlaste tähelepanu Eesti 100. sünnipäevale ning Eesti ajaloole laiemalt. Teeme projekti raames ajastutruu tagasivaate aastasse 1918 ja järgnevatesse 1920ndatesse läbi muusika, interaktiivsete ajalooloengute lastele ja täiskasvanutele, filmiprogrammi, töötubade ning suurejoonelise galaõhtu.

Galaõhtu toimub autentses 1920ndate stiilis Tammer-hotellis. Õhtu on täis ajastule omast muusikat (Anna Curly Swing Band), tantsu, töötubasid, fotosessioone ning lõbusat ajaveetmist. Osalejad riietuvad 1920ndate stiili, et teha ajarännak, mis kannab kõiki 100 aasta tagusesse aega. Üritust austavad oma kohalolekuga Tampere aselinnapea, Eesti Suursaatkonna Helsingis esindajad ning Eesti aukonsul Tamperes.

Korraldaja

Pirkanmaan Tuglas-seura

Pirkanmaan Tuglas-seura is an Estonian-Finnish cultural association in Tampere, Finland. The association promotes Estonian culture in Pirkanmaa region, aims at preserving Estonian language and culture among immigrant Estonians and advances cultural cooperation between Estonia and Finland more generally.