Eesti 100 galaõhtu „Ülemeresving Pirkanmaal“

Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul toimub 1920ndate stiilis galaõhtu, mis kannab osalejad ajas sada aastat tagasi – nii muusikas, sõnas kui ka pildis.

EST

27. oktoobril toimub Tamperes meeleolukas Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäevale pühendatud 1920ndate stiilis galaõhtu. Tegu on 2017–2018 Pirkanmaa Tuglase Seltsi poolt läbi viidava projekti „Ülemeresving Pirkanmaal“ kulminatsiooniga.

Projekti eesmärk on tõmmata läbi erinevate põnevate sündmuste ja tegevuste soomlaste ja Soomes elavate eestlaste tähelepanu Eesti 100. sünnipäevale ning Eesti ajaloole laiemalt. Teeme projekti raames ajastutruu tagasivaate aastasse 1918 ja järgnevatesse 20ndatesse läbi muusika, interaktiivsete ajalooloengute lastele ja täiskasvanutele, filmiprogrammi, töötubade ning suurejoonelise galaõhtu.

Galaõhtu toimub autentses 1920ndate stiilis Tammer-hotellis. Õhtu on täis ajastule omast muusikat (Anna Curly Swing Band), tantsu, töötubasid, fotosessioone ning lõbusat ajaveetmist. Osalejad riietuvad 1920ndate stiilis, et teha ajarännak, mis kannab kõiki saja aasta tagusesse aega. Üritust austavad oma kohalolekuga Tampere aselinnapea, Eesti suursaatkonna Helsingis esindajad ning Eesti aukonsul Tamperes.

Korraldaja

Pirkanmaan Tuglas-seura

Pirkanmaan Tuglas-seura is an Estonian-Finnish cultural association in Tampere, Finland. The association promotes Estonian culture in Pirkanmaa region, aims at preserving Estonian language and culture among immigrant Estonians and advances cultural cooperation between Estonia and Finland more generally.