Eesti 100 logoga puri Eesti purjeõppejahile Vesta

Kuna Vesta kui õppepurjeka esimene täispikk hooaeg pärast taastamist on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal, paneme uuele purjele suurelt logo „Eesti Vabariik 100“.

2014. aastal maha kantud ning MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeseltsile STA Estonia restaureerimiseks üle antud purjeõppejaht Vesta on viimase kolme aasta jooksul läbinud ulatuslikud taastamistööd. Kogu protsess on olnud tõeliseks merehariduslikuks õppetunniks purjeõppeseltsi noortele liikmetele, kes töö käigus said proovida kõiki töid alustades kiilu ja kerekahjustuse remondist kuni kogu sisustuse ümberehitamiseni. 2017 suvel sai Vesta merekindlaks purjekaks ning tegi oma esimesed sõidud Läänemerel. Ent kunagise hiilguse taastamiseks ning maailma vallutamiseks on ta veel vaid ühe grootpurje kaugusel ja vajab selles hooandjate abi!

Eestlaste poolt armastatud purjeõppejaht Vesta on esimene sinimustvalge lipu all purjetanud jaht rahvusvahelisel purjeõpperegatil The Tall Ships Races (aasta oli siis 1992). Nüüd, üle paarikümne aasta hiljem, soovib purjeõppeselts koos oma aktiivsete noortega Vesta taas regatile viia, ent ilma uue grootpurjeta pole see kindlasti võimalik.

Grootpurje tegemiseks tegime Hooandja.ee lehele projekti, kus kõik soovijad said purje tegemiseks
annetada. Vesta uus grootpuri hakkab uhkuse ja tänuga kandma meie hooandjate nimesid.
Uue purjega tagame järgmiseks viieks aastaks purjeõppejahi Vesta võimekuse noortega merd sõita, merepraktikat anda ja edukalt võistelda purjeõpperegattidel. Sellistes tingimustes, nagu Vesta igal hooajal avamerel purjetama hakkab, on grootpurje kavandatav kasutusaeg 5 aastat.

Kuna Vesta kui õppepurjeka esimene täispikk hooaeg pärast taastamist on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva aastal, kavatseme uuele purjele panna suurelt ka „Eesti Vabariik 100“ logo, tehes sellega kummarduse Eesti riigile, mille merekultuuri ja meresõiduoskuste arendamise ja edendamisega Vesta tegelema hakkab.

Vesta purje tegemine toimub 2018 kevadel ja toetada saab seda kuni 13.02.2018. Kui soovid veel panustada purjeõppejahi taastamisse, siis toetada saab ka pärast Hooandja projekti lõppu otse MTÜ-le Eesti Noorte Purjeõppeselts STA Estonia.

Vesta taastamine on olnud pikk ja kulukas ettevõtmine, ning ootame kõiki toetama Vesta uue grootpurje tegemise projekti. Toetada saab Hooandja keskkonnas.

Algataja

Madis Rallmann

MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeselts „STA Estonia“ loodi 2011. aastal, et viia merele eelkõige 15. – 25. aastasi noori inimesi, kellel on huvi purjetada, reisida ning midagi uut ja põnevat õppides ennast proovile panna. Esimest korda purjeõppejahi pardale astudes ei pea noored teadma meresõidust ega purjetamisest, sest meretarkusi ja oskusi omandatakse merel kogenud kaptenite ja põhimeeskonna käe all, osaledes aktiivselt meeskonna töös.