Eesti 100 magusalt!

Mis sünnipäev see oleks ilma magusata!? Kas sina teed vahet sõprade Soome ja Eesti magusal maitsel? Proovime seda koos kolmapäeval, 21. veebruaril Tampere Majas!

Valmis!
Valmis!

Soome ja Eesti on sündinud peaaegu samaaegselt. Soome tähistas juba oma 100 aasta sünnipäeva, Eestil on see kohe tulemas. Aga Soomel ja Eestil on palju muudki ühist, mida saaks esile tuua kahe austatud ja ajaloolise ettevõtte kaudu. Mõlemal poole Soome lahte on juba ammu selgeks saanud, et Põhja külma ning pimedasse talve on lausa hädavajalik mõnus suussulav šokolaad ning vahel põske mõni maitsev komm, mis sooja ja energiat kohe juurde annab ning kaamosmasendust eemale peletab.

Ja mis sünnipäev see oleks ilma magusata!?

Sellest sündis idee esitleda maiuste tootmist mõlemas riigis. Nii Soome Fazer kui Eesti Kalev on kaubamärgina väga tuntud mõlemas riigis. Nende ajaloo juuredki ulatuvad kaugemale kui riikide omad.

Mõtlesime välja riikide iseseisvusteemalise ürituse, kus degusteeritakse mõlema riigi tuntumate magusatootjate ehk Kalevi ja Fazeri sarnaseid tooteid. Maiuste degusteerimise eesmärgiks on tutvustada tooteid (mitte võrrelda, millised on paremad).

Korraldame küsitluse võistluse vormis. Küsime inimeste käest, kas nad oskavad ära arvata, milline küpsis või šokolaad on Kalevi, milline Fazeri oma. Lisaks korraldame väikese viktoriini.

Vaadake ja jagage ka meie toredat teemakohast videot: https://www.facebook.com/tamperemaja/videos/10155953438366093/

Algataja

Tampere Maja

Tampere Maja on kahe sõpruslinna Tartu ja Tampere ühine koostöö- ja kultuurikeskus.