Eesti 100 - Meie aja lugu

Segakoor Rõõmusõõm, rahvatantsuansamblid Tarbatu ja Sõprus ning Väägvere Külakapell lendavad Austraaliasse andma eestlastele muusikalis-tantsulisi etendusi "Eesti 100 - Meie aja lugu".

Kogupereüritus
EST

Projekti eesmärk on viia Austraaliasse "Eesti mini laulu-ja tantsupidu" läbi etenduse "Eesti 100 - Meie aja lugu", mis käsitleb Eesti kujunemist kaugest minevikust kuni tänapäevani. Osalemas on neli eriilmelist, kuid üksteist täiendavat kollektiivi: segakoor Rõõmusõõm, rahvatantsuansambel Tarbatu, rahvatantsuansambel Sõprus ning rahvamuusikud Väägvere külakapellist. Soovime viia killukese koduigatsust Austraalia Eesti kogukondadele Adelaides, Melbourne´is, Sydneys ja Brisbane´is ning samas tutvustada ka Eesti lugu ning kultuuri läbi nelja kollektiivi ühise etenduse kohalikule elanikkonnale. Projekti idee teha kaasmaalastele Eesti 100-ndaks sünnipäevaks omanäoline kingitus sündis rohkem kui poolteist aasta tagasi ning ettevalmistused projekti õnnestumiseks käivad juba alates juulist 2016. Lisaks ühisele etendusele on kõigil neljal projektis osaleval kultuurikollektiivil ka oma eraldiseisev rahvuslik kontsertkava teistest kollektiividest sõltumatuteks ülesastumisteks. Samuti toimub Eesti rahvuskultuuri tutvustamine ülalnimetatud linnades läbi rahvatantsu ning rahvamuusika töötubade kõigile sealsetele osaleda soovijatele. Austraalia Eesti kogukondadest on kaasatud Sydney ja Adelaide Eesti Majad ning Brisbane Eesti Selts.

18.02.2018 14:00 etendus "Meie aja lugu" Adelaide Eesti Majas

21.02.2018 19:00 etendus "Meie aja lugu" Melbourne Eesti Majas

24.02.2018 18:00 etendus "Meie aja lugu" Sidney Eesti Majas

 

Korraldaja

Alar Lutsar

MTÜ Koorilaulusõbrad opereerib Eesti koorilaulumaastikul Segakoor Rõõmusõõmu juriidilise kehana. Segakoor Rõõmusõõm tegutseb Tartumaal kohaliku muusikakultuuri kandjana, mille eesmärgiks on ühendada omavahel sarnaste muusikaliste huvidega kodanikke ning ühistöös sündivat tulemust – kontserdid, muusikalid, etendused – jagada heategevuslikel või kultuurilistel eesmärkidel teiste kohalike kogukondlastega.