Eesti 100. sünnipäevaks 100 eesti rahvamängu 100 uue sõbraga

Tartumaal elav nooruslik pärimushuviliste seltskond kutsub 22 eesti rahva mänge mängima koolikaaslasi, sõpru, pereliikmeid.  

100-mängu ringiga alustasime 2017. aasta 1. juunil Tartu kesklinna pargis toimunud VII Pärimusmaailmas, kus koos pisikeste ja suurte pidulistega mängisime läbi veerandsada jõu-, osavus- ja murumängu. Tubaseid mänge mängisime 22.–25. novembril Tiigi Seltsimajas toimunud  XII Tartumaa laste ja noorte pärimuspäevadel Taaderandi talisted.

Mängida on jäänud veel 22 mängu. Neid mängime VIII Pärimusmaailmas 1. juunil toimuval lastekaitsepäeval "Sajaga linna lustima!".  Sajandaks mänguks on "Kes elab Tartu sees" ja sellega alustame kell 12.45. Sajanda mänguga sulgeme tartumaalaste rahvamängude aastaringi.

Tartu linna ja Tartumaa valdade noored kutsuvad mängima eakaaslasi, vanemaid ja nooremaid naabreid, pereliikmeid. Mänguringis jätkavad noored ka Eestimaale elama asunud võõramaalastele eesti rahvapärimuse tutvustamist ja ise tutvumaks teiste maade rahvatraditsioonidega.

Algataja

Tiigi Seltsimaja

Tiigi Seltsimaja on Tartus aadressil Tiigi tänav 11 asuv kultuurikeskus. Seltsimaja on Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna allasutus.