Eesti 100 tamme

Riigikantselei kutsub kõiki eestimaalasi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul istutama oma tamme. Tamme istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku ja teha väärika kingituse Eestile.

Foto: Riigikantselei

Tamm on eestlastele olnud läbi aegade püha puu, millega seonduvad mitmed legendid, rituaalid ja uskumused. Tänu tammede pikale elueale kanduvad meie lood ja unistused läbi aegade järeltulevate põlvedeni. Tamm on tugevuse ja kestvuse sümbol, mis sobib hästi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva vääristamiseks.

Kuidas tammeprojektis kaasa lüüa? Kuula siit.

Tamme saab istutada koduõue, esivanemate maakodusse või koos kogukonnaga rajatavasse tammeparki. Üle Eesti on ka koostöös kohalike omavalitsuste, koolide ja kohalike kogukondadega koostöös rajamisel 100 tamme pargid. Eesti 100 tamme parkide rajamine sai alguse juba 2013. aasta sügisel, mil koolilapsed alustasid tammetõrude korjamisega ning neist puude kasvatamisega.  Puud istutatakse üheskoos Eesti 100 tamme parkidesse 2018. aasta suvel algul.
Enamikes maakondades on tammeparkide asukohad juba valitud. Nende rajamise ja hilisema hoolduse eest seisavad hea kohalikud omavalitsused.

Eesti 100 tamme esindustammik istutatakse Tamsallu. Selle paiga teeb eriliseks osalt nii nimemaagia kui ka asukoht ise – Tamsalu paikneb keset Eestit ning võimaldab kasvõi rongiga head ligipääsu rajatavale pargile.
Tamme istutamise kohta tutvu juhenditega Eesti 100 tamme veebilehel. Tammikute rajamisel on nõuga abiks metsaülemad lähimast RMK metskonnast, keskkonnaministeeriumist ja maastikuarhitektid Eesti Arhitektide Liidust.

Kui soovid rajada tammeparki, kirjuta oma soovist aadressil tammed@riigikantselei.ee.

Infot sellest, kuhu täpsemalt tammikud rajatakse, vaata lähemalt siit.

Võimalus arutada tammeparkide seonduvat on Facebooki lehel.

Lisainfo ja kontakt:
Mari Valgepea
''Eesti 100 tamme'' projekti juht
E-post: tammed@riigikantselei.ee
Tel.: 518 4716

Seotud kingitused

Kõik ühiskingitused