Eesti 100 tamme

Riigikantselei kutsub kõiki eestimaalasi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul istutama oma tammepuud või tammeparki. Tamme istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku ja teha väärika kingituse Eestile.

Tamm on eestlastele olnud läbi aegade püha puu, millega seonduvad mitmed legendid, rituaalid ja uskumused. Tänu tammede pikale elueale kanduvad meie lood ja unistused läbi aegade järeltulevate põlvedeni. Tamm on tugevuse ja kestvuse sümbol, mis sobib hästi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva vääristamiseks.

Üle-eestiline tammede istutamine toimub maikuus ning enamik tammeparke avatakse 1. juunil 2018. Anna oma tammiku või tammepuu istutamisest teada aadressil tammed@riigikantselei.ee!

Kuula ka siit, kuidas tammeprojektis kaasa lüüa

Tamme saab istutada koduõue, esivanemate maakodusse või koos kogukonnaga rajatavasse tammeparki ning kingituses on oodatud osalema ka Eesti kogukonad välismaal. Üle Eesti on ka koostöös kohalike omavalitsuste, koolide ja kohalike kogukondadega koostöös rajamisel tammepargid. „Eesti 100 tamme“ parkide rajamine sai alguse juba 2013. aasta sügisel, kui koolilapsed alustasid tammetõrude korjamisega ning neist puude kasvatamisega.  Puud istutatakse üheskoos Eesti 100 tamme parkidesse 2018. aasta maikuu kahe esimese nädala jooksul ning enamik tammeparke avatakse 1. juunil 2018.

Eesti 100 tamme esindustammik rajatakse Tamsallu. Selle paiga teeb eriliseks osalt nii nimemaagia kui ka asukoht ise – Tamsalu paikneb keset Eestit ning võimaldab kasvõi rongiga head ligipääsu rajatavale pargile.

Tamme istutamise kohta tutvu juhenditega Eesti 100 tamme veebilehel. Tammikute rajamisel on nõuga abiks metsaülemad lähimast RMK metskonnast, keskkonnaministeeriumist ja maastikuarhitektid Eesti Arhitektide Liidust.

Infot sellest, kuhu täpsemalt tammikud rajatakse, vaata lähemalt siit.

Võimalus arutada tammeparkide seonduvat on Facebooki lehel.

Lisainfo ja kontakt:
Mari Valgepea
„Eesti 100 tamme“ projekti juht
E-post: tammed@riigikantselei.ee
Tel 518 4716

 

 

 

Rajatavate ''Eesti 100 tamme'' parkide asukohad on kaardil tähistatud tammetõrudena (seisuga 10.04.2018).
Kaart täieneb pidevalt.

Pruunid tammetõrud tähistavad koolide ja kohalike omavalitsuste koostöös rajatavaid tammeparke ja sinised tammetõrud tähistavad eraalgatuslikke tammeparke. 

Seotud kingitused

Kõik ühiskingitused