''Eesti 100 tamme'' Nooruse tammiku istutamine

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal rajame Eesti 100 tamme tammiku Suure-Jaani. Tammiku istutamine toimub 11. mail ning avamine 1. juunil 2018. 

Nooruse tammiku istutamine Suure-Jaani linna noortekeskuse lähedusse. Tammik on ''Eesti 100 tamme'' programmis ja rajatakse kingitusena Eestile 100. sünnipäevaks. 

Tamme istutamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks saab igaüks jätta endast märgi oma riigi ajalukku ja teha väärika kingituse Eestile.

Tamm on eestlastele olnud läbi aegade püha puu, millega seonduvad mitmed legendid, rituaalid ja uskumused. Tänu tammede pikale elueale kanduvad meie lood ja unistused läbi aegade järeltulevate põlvedeni. Tamm on tugevuse ja kestvuse sümbol, mis sobib hästi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva vääristamiseks.

Üle-eestiline tammede istutamine toimub maikuus ning enamik tammeparke avatakse 1. juunil 2018. Anna oma tammiku või tammepuu istutamisest teada aadressil tammed@riigikantselei.ee!

Tamme saab istutada koduõue, esivanemate maakodusse või koos kogukonnaga rajatavasse tammeparki ning kingituses on oodatud osalema ka Eesti kogukonad välismaal. Üle Eesti on ka koostöös kohalike omavalitsuste, koolide ja kohalike kogukondadega koostöös rajamisel tammepargid. "Eesti 100 tamme" parkide rajamine sai alguse juba 2013. aasta sügisel, kui koolilapsed alustasid tammetõrude korjamisega ning neist puude kasvatamisega. Puud istutatakse üheskoos Eesti 100 tamme parkidesse 2018. aasta maikuu kahe esimese nädala jooksul ning enamik tammeparke avatakse 1. juunil 2018.

Infot sellest, kuhu täpsemalt tammikud rajatakse, vaata lähemalt siit.

Korraldaja

Põhja-Sakala Vallavalitsus