Eesti animatsiooni fookus Hiroshima Animatsiooni Festivalil

23.- 27. augustini Jaapanis toimuv Hiroshima Animatsiooni Festival on koostanud mahuka ülevaate Eesti animafilmidest.

Kogupereüritus
ENG

23.- 27. augustini Jaapanis toimuv Hiroshima Animafilmide Festival on koostanud mahuka ülevaate Eesti animafilmidest, mis koondab nii režissööride autoriprogramme, kommertsanimatsioone, teleseriaale,  täispikki animafilme kui ka animadokke. Hiroshima Animafilmide Festival on üks vanimaid ning olulisimaid animafilmisündmus Aasias ja kogu maailmas, mis toimub iga kahe aasta tagant.

Jaapanis on erilise huvi all Eesti tugev autorifilmide traditsioon ning Eesti animatsiooni eripärad, eriti nukufilmi tehnika vallas. Jaapan on oluline sihtmaa, kus tugevadada kultuuride vahelist kontaktivõrgustikku.

Rahvusvahelisse võistlusprogrammi on valitud Eestit esindama filmid režissööridelt Priit Tender, Ülo Pikkov, Chintis Lundren ning Lucija Mrzljak’, rahvusvahelise žürii töös osaleb Priit Pärn.

Ülevaade filmitegijatest, kelle filmid on valitud Eesti anima fookusprogrammi:

Rao Heidmets, Ülo Pikkov, Priit Tender, Mati Kütt, Priit Pärn, Mait Laas, Riho Unt, Rein Raamat,  Hardi Volmer, Kristian Holm, Kalju Kivi, Avo Paistik, Andres Tenusaar, Chintis Lundgren, Janno Põldma,  Kaspar Jancis, Girlin Bassovskaja, Martinus Daane Klemet, Mattias Mälk, Pärtel Tall, Valter Uusberg, Aarne Ahi,  Aina Jarvine, Roland Seer, Mikk Rand, Ando Keskkula, Anu-Laura Tuttelberg, Elin Grimstad, Kaarel Kurismaa, Heiki Ernits,  Ivika Luisk, Juan Pablo Libossaart, Sander Joon, Peep Pedemanson, Andres Mand, Edmund Jansons, Elisabeth Salmin, Francesco Rosso,  Helen Unt, Ingrida Picukane, Lucija Mrzljak, Malle Valli, Katri Haarde, Mari Pakkas, Mikk Mägi, Rein Tammik, Samuli Raman, Stella Salumaa, Vallo Toolma.

Eesti fookust Hiroshima festivalil koordineerib Eesti Lühifilmi Keskus ShortEST koostöös EV100, Eesti Suursaatkonnaga Tokyos, Eesti Filmi Instituudi ning mitmete eesti animatsioonistuudiotega.

Rohkem infot:
Mari-Liis Rebane
mariliis@shortest.eu

Korraldaja

Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst

Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst on asutatud 05.06.2014 ja on avalikes huvides tegutsev organisatsioon. Ühingu eesmärk on edendada ning tutvustada Eesti filmiloojate audiovisuaalseid lühivorme Eestis ja mujal maailmas, innustamaks tegijaid lühivorme looma ning publikut neid vaatama.

Märksõnad: