Eesti avas Brüsselis eesistumise puhul digikupliAvaldatud: 11.07.2017

Eesti avas Brüsselis Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise alguse puhul digi-installatsioonid, mille keskseim element on videoprojektsiooni kuppel.

EU2017.ee

Euroopa Liidu Nõukogu peahoone Justus Lipsiuse fuajeesse püstitatud innovaatilises videoprojektsiooni kuplis „Unity“ näidatakse kogu eesistumise vältel Eestit ja teisi liikmesriike tutvustavaid 360-kraadise tehnoloogiaga üles filmitud panoraamvideoid, teatas Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadi pressiesindaja.

Projektsioonikupli avasid suursaadik, Eesti EL-esinduse asejuht Clyde Kull, Euroopa Innovatsiooninõukogu liige ning Transferwise’i asutaja ja juht Taavet Hinrikus ning Euroopa Liidu Nõukogu peasekretär Jeppe Tranholm-Mikkelsen.

Taavet Hinrikus ütles kupli avamisel, et Euroopa Liidu liikmeks olemise suurim kasu on sellega kaasnev side teistega, mitte ainult naabritega Euroopas, vaid maailmaga laiemalt. „Tehnoloogia teeb maailma väiksemaks, me oleme üksteisega rohkem seotud kui kunagi varem. Nii nagu väikesel riigil on rohkem vabadust ja võimalusi koos teistega, nii on see ka inimestega,“ ütles Hinrikus.

„Igale eesistujale pakutakse võimalust oma riigi tutvustamiseks EL-i nõukogu ruumides. Eesti on üks digitaalse arengu lipulaevasid, mistõttu on digi-installatsioonid meie tutvustamiseks kahtlemata üks eestilikumaid viise. Poole aasta jooksul tutvustame projektsioonikupli kaudu Eesti loodust, laulupidu, EV100üritusi ning näitame ka Eesti tehnoloogialahendusi ning räägime eesistumisega seotud tegevustest,“ sõnas Eesti ELi nõukogu eesistumise digilahenduste nõunik Valdek Laur.

Projektsioonikuppel pakub vaatajale kohalolekutunnet tekitava panoraamkino kogemust ilma virtuaalreaalsuse (VR) prillide piiranguteta. Pilt kuvatakse kupli siseseintele nelja HD resolutsiooniga projektori abil. Teos on valminud mitme osapoole koostöös, kus loovjuhiks on Taavi Varm ning projektsioonilahendust pakub RGB Baltic OÜ. Videosisu väljatöötamisel abistas Tallinna Ülikooli loomelabor MEDIT.

Projektsioonikuppel, mis paikneb hoones, kust päevas jalutab mööda tuhandeid euroametnikke ja liikmesriikide diplomaate ning ametnikke, on Brüsselis üleval eesistumisperioodi lõpuni. Seejärel on kindlasti ka Eesti avalikkusel võimalik kupliga lähemalt tutvuda, kuna kuppel tuuakse pärast eesistumist Eestisse.

BNS

Kõik uudised