Eesti esimene koerte veospordi võistlussari Estonian Dryland Cup

Eesti esimene koerte veospordi võistlussari innustab eestlasti nautima nädalavahetust pere ja lemmikloomade – koerte – seltsis, propageerides sportlikku elustiili kolmel etapil.

Eestis on mitu tuhat koeraomanikku, kellest paljud on sportlikud ning aktiivsed, kuid ei oska koera sportimisega siduda. Eesti esimene koerte veospordi võistlussari Estonian Dryland Cup toob kõigile võimaluse nautida sportlikku nädalavahetust koos seltskonna, aga ka koertega nii, et koertelegi jääks päev meelde kui põnev ja sportlik. Samuti liidab võistlus Eesti enim harrastatud spordialasid – koos koertega saab võistlusraja läbida kas joostes või sõites tõuke- või jalgrattal. Uue sarja tulekuga mitmekordistub Eestis koerte veospordivõistluste arv ja suureneb kohalike meelestatus võistelda just Eesti võistlustel, et vältida pikki autosõite Lätti, Leetu ja Venemaale.

Sari on kolmeetapiline, sellest esimene toimub Keilas. Koostöös mitmete koeraspordiga seotud klubidega luuakse Keila terviseradadele piisavalt huvitav, kuid lihtne rada, mis sobib nii koerte veospordiga alustavale, aga ka kauem tegelenud koeraomanikule.

Etappidel saab võistelda nii koerakrossis kui ka jalgratta- ning tõukerattaveos.

Lapsed on oodatud võistlema lühemal jooksurajal. Väärtustame noorte sportimishuvi, mistõttu on kõikidele lastele võistlemine tasuta. Lisaks autasustame iga etapi lõpus kõiki väga noori osalejaid magusate medalite ja eriauhindadega.

Esimest korda ühendame põneva võistluse õpetliku treeninguga. Kõikidele, kes pigem ei soovi võistelda, kuid naudivad koos neljajalgse sõbraga sportimist, oleme loonud treeningraja, mille stardid toimuvad pärast võistlusklasside lähteid. Treeningraja eraldistardi intervallid on tunduvalt pikemad ning samuti ei toimu ajalist järjestust. Kogu sportimismõnu, välja arvatud võistlusmoment ja järjestus, jääb.

Loe lähemalt: edc.ee.

Kingituse raames korraldame 2018. aastal kolm koerte veospordivõistlust: * 12. mail 2018 Keilas * 18. augustil 2018 Viljandimaal * 16. septembril 2018 Ebaveres

Ootame teid osalema 12. mail Keilas, 18. augusti öösel Viljandis ning 16. septembril Ebaveres. Võistelda ja treenida saab koos koeraga joostes või sõites tõuke- või jalgrattal. Registreerumine: edc.ee.

Veokoerasport on hoolimata keerulisest nimest lihtne spordiala, mida saavad nautida nii koerad kui ka nende omanikud. Võistlemine toimub viisil, kus koos koeraga läbitakse võistlusrada terviklikult. Võistleja saab valida, kas soovib rada läbida joostes, tõukerattal või jalgrattal. Sellest tulenevalt luuakse võistlusklassid DBM ja DBW (jalgrattavedu mehed/naised), DCM ja DCW (koertekross mehed/naised) ning DS1 ja DS2 (tõukerattavedu 1/2koeraga). Lastele on rajad lühemad, kuni kilomeeter.

Enne võistlust veendu, et koer oleks vaktsineeritud eakohaselt, ning et temaga oleks kaasas veterinaarpass. Rattaklassides peab võistlev koer olema vähemalt 18 kuud vana, jooksukrossis 12. Selleks ajaks on koera noorukiareng aeglustunud ning tugevus juba kontides.

Kui oled ise ära võistelnud, võib koer koos lapsega korra veel võistelda. Lastele on lühike sprint väga põnev, mistõttu tasub võistlusele kogu pere kaasa võtta. Lastestardid on tasuta.

Algataja

Spordicom MTÜ