Eesti Filharmoonia Kammerkoor Londoni Barbicani keskuses

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kõlab Eesti esinduskoori esituses värvikas kava Eesti koorimuusikast Londoni kuulsas Barbicani keskuses.

EST ENG

Arvo Pärt
„Solfeggio“, „Summa“, „Magnificat“, „Zwei Beter“, „The Woman With Alabaster Box“, „Nunc dimittis“, „Dopo la vittoria“
Cyrillus Kreek
Taaveti laulud – „Õnnis on inimene“, Psalm 104
Galina Grigorjeva
„Nox Vitae“
Veljo Tormis
„Jaanilaulud“

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putninš

Särav ja mitmekülgne kava Eesti esinduskoori esituses annab põgusa ülevaate Eesti koorimuusikast, mis kirjutatud eelmisel sajandil ja tänapäeval.
Veljo Tormise ja Arvo Pärdi muusika on Eesti Filharmoonia Kammerkoori repertuaari lahutamatu osa olnud aastakümneid ning seda on tutvustatud arvukatel kontserdireisidel kõikjal maailmas.
Arvo Pärt ei ole üksnes tuntuim Eestist pärit helilooja, vaid ka üks neist muusikutest, kes kaasajal on kõige tugevamalt mõjutanud arusaamist muusika olemusest. Tema teoste ilu, lihtsus ja sügava vaimsusega sõnum on puudutanud kuulajaid hoolimata rahvusest, kultuuritaustast ja vanusest. Tema loomingu hinnatud interpreedina on Eesti Filharmoonia Kammerkoori kutsutud paljudele kuulsatele festivalidele, koori salvestisi Pärdi teostega on aga pärjatud kahe Grammy’ga.
Veljo Tormise muusika on kõlanud aastakümnete jooksul erinevate maade kontserdilavadel raputades publikut oma ürgse väega, mille juured peituvad sügaval Eesti rahvalaulus. Nende kahe suurmeistri kõrval on jõuliselt esile kerkinud ja tähelepanu äratanud nii Eestis kui väljaspool isikupärase hingestatud helikeelega Galina Grigorjeva looming, millel on tugevad seosed slaavi vaimuliku muusika traditsiooniga, aga ka vanema euroopa mitmehäälsusega. Eelmise sajandi autoritest on kavas esindatud Cyrillus Kreek, kelle loomingu ammendamatuks inspiratsiooniallikaks on olnud vaimulikud ja ilmalikud rahvaviisid oma lihtsa iluga.

Kontserdi korraldaja: Londoni Barbicani keskus

Korraldaja

Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Märksõnad: