Eesti filmid Busani filmifestivalil

Tänavusel Busani rahvusvahelisel filmifestivalil linastuvad  "Seltsimees laps",  koostööfilmid "Mihkel" ning "Mees, kes üllatas kõiki".

ENG

Tänavusel Busani rahvusvahelisel filmifestivalil on rahvusvaheline esilinastus linateosel "Seltsimees laps", Aasia esilinastused on Islandi-Eesti-Norra koostööfilmil "Mihkel" ning Venemaa-Eesti-Prantsusmaa koostööprojektil "Mees, kes üllatas kõiki".

EV100 üks võidufilme "Seltsimees laps" linastub programmis "Flash Forward". Linastusajad: 5.oktoober kell 16:30, 9.okt‪oober kell 19:30, 10. oktoober kell 16:30, 12.oktoober kell 13:00. 

Moonika Siimetsa "Seltsimees laps", põhineb Leelo Tungla autobiograafilistel teostel, viib vaataja 1950ndate alguse Nõukogude Eestisse, kus stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel. Kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse tema ema ja saadetakse Siberi vangilaagrisse. Leelo hinge sugeneb hirm, et just tema on ema ära viimises süüdi, sest ta polnud piisavalt hea laps. Kahepalgeline ja ülekohtune täiskasvanute maailm tekitab siiras lapsehinges protesti ja segadust ning ta astub sellele omal moel vastu. 

“Mees, kes üllatas kõiki” peategelane Siberi metsavaht Igor, saab teada, et on suremas. Meeleheitel otsustab ta järgida vana Siberi müüti Žambast ning muudab end naiseks lootes, et surm libiseb temast mööda. Režissöörid Natalia Merkulova ja Aleksei Chupov ning operaatoriks Mart Taniel. Eesti-poolne produtsent on Katrin Kissa, tootjafirma Homeless Bob Production.

"Mihkel" jutustab piiblist tuntud loo reetmisest. Mihkel ja Vera unistavad kodumaalt ära sõitmisest, et kolida Islandile, võimaluste ja õigluse maale. Sündmused võtavad ootamatu pöörde ja Mihkel sureb jubedat surma: tema lapsepõlvesõber Igor reedab ta. Eestipoolne produktsioonifirma Amrion, produtsendid Evelin Penttilä ja Riina Sildos. 

Busani rahvusvaheline filmifestival on üks tähtsaimaid ning suuremaid Aasias toimuvaid filmifestivale.

 

 

 

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut

Märksõnad: