Eesti filmid CinEast festivalil

CinEast festival valis "Võta või jäta" oma rahvusvahelisse võistlusprogrammi. 

ENG

Kesk- ja Ida-Euroopa filmidele keskenduv festival Luxemburgis, CinEast, on valinud "Võta või jäta" oma rahvusvahelisse võistlusprogrammi.

Liina Triškina-Vanhatalo debüütfilm astub võistlustulle koos kuue teise linateosega "Ága" (rež. Milko Lazarov), "Alice T." (rež. Radu Muntean), "One Day" (rež. Zsófia Szilágyi), "Silent Night" (rež. Piotr Domalewski), "The Load" (rež. Ognjen Glavonić) ning "Winter Flies" (rež. Olmo Omerzu). Seansid toimuvad kahel päeval 15.10 kell 21.00 ning 16.10 kell 18.30. Kohal on ka režissöör Liina Triškina-Vanhatalo ning filmi produtsent Ivo Felt, kes muuhulgas on ka üks festivali erikülalistest. 

Eesti filmidest linastub veel Sulev Keeduse mängufilm "Mehetapja/Süütu/Vari" ning eesti kaastootmisena valminud dokumentaalfilmid "Ajasillad", mis jutustab poeetilisest uuest lainest baltimaade dokumentalistika ajaloos ning Leedu suurejooneline loodusfilm "Sengire". 

CinEast toimub sel aastal 11.korda ning keskendub just Nõukogude võimu alt vabanenud riikide filmiloome näitamisele. Lisaks linastustele toimuvad festivali raames veel mitmed eriüritused, noorteprogrammid ja vestlusringid. Muuhulgas toimub ka pidu tähistamaks Balti riikide 100.sünnipäeva. Ürituse leht

Lisainfo kodulehel:  www.cineast.lu

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut