Eesti filmid Cottbusi rahvusvahelisel filmifestivalil

Cottbusi rahvusvahelise filmifestivali põhivõistlusprogrammis on Eesti nominatsioon võõrkeelsele Oscarile, "Võta või jäta" ning kõrvalprogrammis kaastootmisfilm "Ikitie".

ENG

Cottbusi rahvusvahelise filmifestivali põhivõistlusprogrammis on Eesti nominatsioon võõrkeelsele Oscarile, "Võta või jäta" ning kõrvalprogrammis Soome-Rootsi-Eesti kaastootmisfilm "Ikitie".

Liina Trishkina-Vanhatalo režissööridebüüt, "Võta või jäta", linastub festivali raames kahel korral- 7.novembril kell 22:00 ning 8.novembril kell 14.30. Lisainfo

"Võta või jäta" on lugu Eriku pikast, keerulisest ja kohati koomilisest isaks kasvamise teekonnast. Lugu, mille käigus tavalisest eesti mehest saab igapäevaelu kangelane, Superman, kes on oma isaduse eest valmis küünte ja hammastega võitlema. Lugu algab, kui ühel unisel laupäevahommikul saab 30-aastane ehitaja Erik jalustrabava uudise: endine tüdruksõber Moonika, keda mees pole pool aastat näinudki, on just lapse sünnitanud. Tüdruku. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele. Võta või jäta! 

Festivali kõrvalprogrammis "Spectrum" on Soome-Rootsi-Eesti suurejooneline kaastootmisfilm "Ikitie", režissöör Antti-Jussi Annila. Film jutustab ühest ajaloo hämarusse suikunud peatükist – Soome ameeriklaste saatusest nõukogude režiimi all. Eestipoolne produktsioonifirma on Allfilm, eesotsas produtsent Ivo Felt. Filmi linastused toimuvad 7.novembril kell 19:00 ja 11.novembril kell 10:00. Lisainfo

Cottbusi filmifestival on üks tähtsamatest filmifestivalidest, mis toob kokku Kesk-ning Ida-Euroopa kinokunsti. Rohkem infot festivali kodulehelt.

 

 

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut

Märksõnad: