Eesti filmid Galway rahvusvahelisel filmifestivalil

Galway rahvusvahelisel filmifestivalil esilinastub täispikk animafilm "Kapten Morten lollide laeval" (15.juuli) ning lühianima "Manivald"(14.juuli).

ENG

Galway rahvusvahelisel filmifestivalil esilinastub täispikk animafilm "Kapten Morten lollide laeval" ning lühianima "Manivald". Mõlema filmi puhul on tegemist Iiri esilinastusega. "Manivald" linastub 14.juulil ning "Kapten Morten" 15.juulil.

“KAPTEN MORTEN LOLLIDE LAEVAL” on valminud koostööna stuudiotes Nukufilm, Telegael (Iirimaa), GRID-Animation (Belgia) ja Calon (Suurbritannia). Tegemist on kõigi aegade kõige kallima Eestis toodetud animafilmiga ning esimese täispika nukuanimafilmiga Iirimaal.

Film jutustab loo nutikast poisist Mortenist, kes ehitab endale mängulaeva ning ühel heal päeval leiab end sellel samal mängulaeval koos putukatega, kelle ta sinna meeskonnaks korjas. Veidral kombel meenutab iga putukas kedagi Morteni päris-elust. Putukad pole sugugi sõbralikud ning Morten peab end maksma panema, et saada laev oma kontrolli alla.

Režissööriks Kaspar Jancis ja film põhineb tema teosel „Seiklus Salamandril“, mille järgi on tehtud ka raadio kuuldemäng ja mitu teatrilavastust.

Rahvusvaheliselt linastub film inglise keeles ning tegelastele on hääle andnud rahvusvaheliselt tuntud iiri näitlejad.

Link filmile festivali kodulehel:
https://www.galwayfilmfleadh.com/project/captain-morten-and-the-spider-q...

"MANIVALD" on Eesti-Horvaatia-Kanada koostööfilm, mis räägib 33-aastasest rebasest nimega Manivald. Manivald elab endiselt kodus koos oma pensionärist emaga ning kui ühel päeval sekkub nende harmoonilisse ellu kuum pesumasinaparandaja hunt Toomas, areneb sellest armukolmnurk, mis Manivaldi frustreerib.

Film on siiani linastunud rohkem kui kolmekümnel festivalil üle terve maailma ning võitnud 6 auhinda. Filmi režissööriks Chintis Lundgren.

Link filmile festivali kodulehel:
https://www.galwayfilmfleadh.com/project/world-shorts-3/

Galway rahvusvaheline filmifestival alustas juba 1989. aastal ning toob igal aastal juulis kokku mitmekesise filmiloomingu üle terve maailma.

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut