Eesti filmid rahvusvahelisel Millenium dokementaalfimide festivalil Brüsselis

Eesti dokumentaalfilmid on taaskord Millenium Festivalil Brüsselis. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistatakse Eestile pühendatud õhtuga.

ENG

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustused jõuavad ka Brüsselis toimuvale rahvusvahelisele dokumentaalfilmide festivalile Millenium. Kavas on ühtekokku neli Eestiga seotud filmi ("Uus Maailm", "Naine ja Liustik", "Näeme Tšetšeenias" ja "Roosenberg") ning kohal kaks filmitegijat, Jaan Tootsen ja Ingel Vaikla. 

Eesti sünnipäevale on pühendatud Eesti õhtu 23. märtsil, mil filmi "Uus Maailm" näitamisele järgneb vestlus filmilavastajaga ja tervituspokaal kõigile filmikülalistele.

Millenium dokumentaalfilmide festival tähistab käesoleval aastal oma 10. sünnipäeva. ÜRO milleenuimi arengueesmärkide temaatikast alguse saanud festival käsitleb endiselt eelkõige sotsiaalseid ja ühiskondlikke teemasid. Lisaks mitmekesisele festivaliprogrammile annab Millenium välja kümne aasta parimate festivalil osalenud dokumentaalfilmide kogumiku, mille hulka valiti ka Eesti dokumentaal "Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?" (Ash & Money, 2013), mis sai Brüsselis suure publikumenu osaliseks.

"Naine ja liustik" (Woman and the Glacier, 2016 rež. Audrius Stonys) linastub Cinéma Galeries's 23. märtsil kell 21.30 ja 25. märtsil kell 19.45. 

"Näeme Tšetšeenias" (See You in Chechnya, 2015, rež. Alexander Kvatashidze) tuleb näitamisele Cinéma Galeries's 23. märtsil kell 19.00 ja 29. märtsil kell 17.15.

"Uus Maailm" (The New World, 2011, rež. Jaan Tootsen) on kavas 23. märtsil kell 19.30 BOZARi Studios. Filmile järgneb vestlus filmi lavastajaga ning tervituspokaal EV100 tähistamiseks.

"Roosenberg" (2017, rež. Ingel Vaikla) linastub lühidokumentaalfilmide programmis 29. märtsil kell 19.00 Cinéma Galeries's. Kohal ka lavastaja.

Kogu festivali kava aadressil www.festivalmillenium.org

Korraldaja

Eesti Alaline Esindus Euroopa Liidu juures

Eesti Alaline Esindus Euroopa Liidu juures koordineerib EV100 kultuuriprogrammi Belgias ja Luksemburgis.