Eesti filmid Varssavi filmifestivalil

Varssavi filmifestivali võistlusprogrammis on Eesti Oscari-lootus "Võta või jäta" ja kaastootmisfilmid "Mihkel" ning "Putting Lipstick on a Pig".

ENG

Varssavi filmifestivali võistlusprogrammis on sel aastal Eesti Oscarilootus "Võta või jäta" ja kaastootmisfilmid "Mihkel" ning "Putting Lipstick on a Pig".

Liina Triškina-Vanhatalo debüütfilm "Võta või jäta" rahvsvaheline esilinastus toimub Varssavis, festivali kinolinal, mis kuulub maailma mainekamate filmifestivalide hulka. Lugu 30-aastasest ehitajast, Erik, kes ühel unisel laupäevahommikul saab jalustrabava uudise: endine tüdruksõber Moonika, keda mees pole pool aastat näinudki, on just lapse sünnitanud. Tüdruku. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele. Võta või jäta! 

Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Linastused toimuvad: 1.oktoober kell 18:45 , 13. oktoober kell 16:15, 14.oktoober kell 11:15, 17.oktoober kell 11:15. 

Island-Eesti-Norra kaastootmisfilm "Mihkel", debüütmängufilm režissöörilt Ari Alexander Ergis Magnússon, esilinastub festivali raames esmakordselt Euroopas. "Mihkel" jutustab piiblist tuntud loo reetmisest. Mihkel ja Vera unistavad kodumaalt ära sõitmisest, et kolida Islandile, võimaluste ja õigluse maale. Sündmused võtavad ootamatu pöörde ja Mihkel sureb jubedat surma: tema lapsepõlvesõber Igor reedab ta. Eestipoolne produktsioonifirma Amrion, produtsendid Evelin Penttilä ja Riina Sildos. 

"Putting Lipstick on a Pig", on Soome režissööri Johan Karrento dokumentaal, mis valminud Eesti kaastootmisena, eestipoolne produtsent Karin Reinberg. Varssavi festivalil toimub filmi rahvusvaheline esilinastus. Filmi eesmärgiks on juhtida tähelepanu hasartmängutööstuse hukatuslikele tagajärgedele. Doki keskmes on keskealine üksik pereema ja raamatupidaja, kes mõisteti süüdi oma klientide tagant 800,000 euro varastamises, et oma hasartmängusõltuvust toetada.

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut

Märksõnad: