Eesti filmipäevad Madridis

Madridis toimub kolmandat korda Eesti filmi tutvustav sündmus ESTilo nórdico – see on ainus regulaarne Eesti kultuurisündmus hispaaniakeelses kultuuriruumis, mis on seekord pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. 

EST ENG

Detsembris toimuvad Madridis kolmandat korda Eesti filmipäevad ESTilo nórdico. Sel aastal on festival pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning viie päeva jooksul näidatakse filmoteegile kuuluvas art-house-kinos Cine Doré Eesti filme, mis seni Hispaania publikuni jõudnud ei ole. 

ESTilo nórdico avab 4. detsembril Lõuna-Koreas, Saksamaal ja Inglismaal preemiaid võitnud EV100 filmiprogrammis valminud ajaloodraama „Seltsimees laps“. 5. detsembril linastub Oscarile esitatud Kadri Kõusaare „Ema“, milles lahendatakse väikelinnas toimunud tulistamise müsteeriumi. Filme esitlevad kohapeal režissöörid Moonika Siimets ja Kadri Kõusaar.

Pärast hispaania keeles ilmunud romaani „Mees, kes teadis ussisõnu“ jätkub Andrus Kivirähki loomingu tutvustamine Hispaanias Rainer Sarneti lavastatud filmiga “November“. Eesti tänapeävast filmiklassikat esindab Veiko Õunpuu 2007. aastal Veneetsia festivalil preemia võitnud „Sügisball“. Filmipäevad lõpetab 27. detsembril Triin Ruumeti „Päevad, mis ajasid segadusse“, kus režissöör peegeldab 90ndate üleminekuaja noorte sihituid otsinguid. Filmid linastuvad hispaaniakeelsete subtiitritega. Mitmetel linastustel osalevad ka filmide režissöörid.

Filmiprogramm kuulub Eesti Vabariik 100 rahvusvahelisse programmi ning tähistab ühtlasi ka saja aasta möödumist Friedebert Tuglase „Teekond Hispaania“ avaldamisest, mis lõi esimese kultuurisilla kahe maa vahel. ESTilo nórdico on ainus regulaarne Eesti kultuurisündmus hispaaniakeelses kultuuriruumis.

Filmipäevi korraldab Eesti Instituut koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Filmoteca Españolaga. Programmi toetavad Eesti Vabariik 100 ja Eesti Vabariigi Suursaatkond Madridis. 

Filmiprogrammist lähemalt.

ESTilo nórdico treiler.

 

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut

Märksõnad: