Eesti fookus Helsinki rahvusvahelisel filmifestivalil

Helsingi rahvusvahelisel filmifestivalil linastuvad EV100 sünnipäeva auks korraldatud Eesti filmide programmid.

EST ENG

Helsingi rahvusvahelisel filmifestivalil linastuvad EV100 sünnipäeva auks korraldatud Eesti filmide programmid "Palju õnne, Eesti!" ja "Lühikesed tervitused Eestist!". Ekraanidel on võimalik näha nii uut kui ka vanemat Eesti filmiloomingut.

"Palju õnne, Eesti!" programmis linastuvad mängufilmid "Hukkunud alpinisti hotell" (rež. Grigori Kromanov), "Viimne reliikvia" (rež. Grigori Kromanov), "Keti lõpp" (rež. Priit Pääsuke), "Minu näoga onu" (rež. Katrin ja Andres Maimik), "Mehetapja/Süütu/Vari" (rež. Sulev Keedus). Lisainfo linastuste kohta siit.

Eesti uutele lühifilmidele pühendatud programmis "Lühikesed tervitused Eestist!" jõuavad ekraanile "Varakevad"(rež. Rain Tolk, Gustaf Boman Bränngård), "Pööripäev" (rež. Kaspar Ainelo), "Jõulumüsteerium" (rež. Andres Maimik, Katrin Maimik), "Nissan Patrol" (rež. Andres Maimik, Katrin Maimik), "Kokkulepe" (rež. Andres Maimik, Rain Tolk) ja "Maasikaõgijad" (rež. Mattias Mälk). Lisainfo linastuste kohta siit.

Programmis "Nordic Gems" näidatakse Eesti-Saksamaa-Islandi koostöös valminud filmi "Luik" (rež. Ása Helga Hjörleifsdóttir). Lisainfo linastuste ja programmi kohta siit.

Programmis "Animated Europe" saab näha Eesti nukufilmi "Maria ja 7 pöialpoissi" (rež. Riho Unt). Lisainfo linastuste ja programmi kohta siit.

Linastuvad ka BFMi tudengite värskemad lühifilmid. Lisainfo linastuse ja programmi kohta siit. Linastus on kõigile tasuta. 

Festivali raames toimub seitsmedat korda ka Finnish Film Affair, mis on suunatud filmitööstuse professionaalidele ja kus osalevad mitmed Eesti produtsendid. Lisainfo kodulehelt: http://www.finnishfilmaffair.fi/ffa/.

Festivali raames on ekraanidele toodud ka uued Cannes'i ning Sundance'i võidufilmid.

Korraldaja

Eesti Filmi Instituut