"Eesti hariduse 100 aastat" annab haridusloost mitmekülgse ülevaateAvaldatud: 16.06.2018

Juuni alguses ilmus EV100 raamatusarja kuuluv teos "Eesti hariduse 100 aastat". Väino Sirgu ja Veronika Variku ühisteos jutustab Eesti hariduse rõõmudest ja muredest saja aasta jooksul.

Liis Treimann / PM_Scanpix

"Haridus ja haritud kodanik on olnud meie riigi tugevaim alustala. Rahvus ja kultuur on jätkuva rahvusvahelistumise tingimustes hea tervise juures, kui haridusse investeeritakse kui kõrgemasse eesmärki," sõnavad raamatu autorid Väino Sirk ja Veronika Varik.

Riigikantselei EV100 juhtrühma esimehe Toomas Kiho sõnul on haridus püsiv ja oluline väärtus. "Eesti haridusloo seisud on olnud mõjutatud ajaloost, kuid just meie rahva haritus ja kaalutletud otsused on toonud Eesti riigi vastu tänavusele juubeliaastale," märkis Kiho.

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari

Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga SIIN.

EV100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Vaata ka: raamatute ettetellimine.

Kõik uudised