Eesti ja Soome 100. aastapäeva puhul püstitame Tallinnasse, Rotermanni kvartalisse ausamba Eesti ja Soome rahvaste sõprusele!

Eesti ja Soome 100. aastapäeva puhul püstitame ausamba Eesti ja Soome rahvaste sõprusele!

Endise tippsportlase Allar Levandi juhtimisel on loodud sihtasutus Ausammas, et mõttekaaslaste ja toetajate toel püstitada kodanikualgatuse korras juba aasta pärast Tallinna linnaruumi väärikas ausammas Eesti ja Soome rahvaste väga tugeva ja sooja sõpruse tähistamiseks.
Me kõik mäletame erinevaid aegu või sündmuseid, kus Eesti ja Soome inimesed on jaganud ühiseid hetki ning toetanud üksteist nii heas kui halvas. Lisaks suurtele ajaloolistele sündmustele, millest räägivad meile raamatud või filmid, on igaühel meist oma mälestus. Oma lugu, mille pärast soovib ta tänada või hea sõnaga meenutada oma vennasrahvast.

Eesti ja Soome 100. aastapäeva puhul valmiv ausammas peab väljendama lihtsate inimeste, lihtsate soomlaste ja eestlaste vahelist sõprust. Me soovime, et selle monumendi juures meenuksid inimestele need sündmused, mis meid seovad. Ausambast saab Tallinna südalinna populaarne maamärk ja kohtumispaik, mis
toob sinna kokku nii soomlased, eestlased kui Tallinna külalised teistest riikidest.

Oma visuaalse ja käegakatsutava nägemuse Rotermanni kvartalisse kerkivast monumendist on konkursile esitanud tunnustatud Eesti skulptorid Kalle Pruuden, Tauno Kangro, Hannes Starkopf, Gea Sibola Hansen, Mati Karmin, Tiiu Kirsipuu ja Eerik Kõuts. Nende kõigi tööd on nähtavad SA Ausammas kodulehel www.statue.ee ja FB kontol Sõprade heaks - püstitame monumendi Eesti ja Soome rahvaste sõprusele.
Ajal, mil Eesti ja Soome tähistavad koos oma riikide 100. aastapäeva, väärib kahe rahva side jäädvustamist Tallinna linnaruumis skulptuuriga, mis on sündinud rahva algatusel ja ühisel jõul.

Ka sina saad osaleda. Kutsume Sind tule pane õlg alla!
SA Ausammas
Luminor Bank AS EE071700017004431781

Ka sina saad osaleda. Kutsume Sind tule pane õlg alla! Tee oma väike panus ausamba rajamise fondi: SA Ausammas Luminor Bank AS EE071700017004431781

Algataja

Ausammas SA

Eesti ja Soome 100. aastapäeva puhul püstitame Tallinnas, Rotermanni kvaratlis ausamba Eesti ja Soome rahvaste sõprusele.