Eesti ja USA kooride ühiskontsert VALGUSELE /TO THE LIGHT

Eesti Vabariik on püsinud lisaks oma rahva visadusele ka rahvusvaheliste liitlaste toel. Eesti kultuuri on sada aastat hinnatud, ala hoitud ja tundma õpitud kaugeimaiski maailma nurkades. 

24. mail, Jaani kirikus, Tallinnas toimub ühiskontsert, kus laulavad koos kaks suurt segakoori. Üks neist Ameerika Ühendriikidest, Missouri Ülikooli muusikaosakonna segakoor University Singers, keda juhatab tunnustatud dirigent Prof. R.Paul Crabb. Külalistega koos musitseerib Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor, dirigeerib Veronika Portsmuth. 

Meie sõbrad kaugelt Ameerikast soovisid teha oma esinemisest väikese kingituse Eesti Vabariigile.  Nende teekond Eestisse ei ole olnud juhus, vaid väga sihipärane soov musitseerida just siin ja just koos Eesti lauljatega. Koorid esitavad ühiskoorina ka Eesti heliloojate teoseid. 

On ainult rõõm tõdeda, et pisike Maarjamaa on sedavõrd vägev, et meiega koos rõõmustab lai maailm ja soovib kinkida Eestile valgust, muusikat ja südamesoojust. Kontsert on kõikidele tasuta, et saaksite seda kingitust koos meiega nautida. 

Algataja

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia

Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kontsertkoor

Märksõnad