Eesti kirjandus eesti köites

Näitus on austusavaldus eesti kirjandusele, andes EV100. juubeli tähistamiseks läbilõike nii meie kirjandusest kui ka seda tõlgendavast köitekunstist läbi 100 aasta.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Eesti Nahakunstnike Liit koostöös Eesti Kirjanike Liiduga korraldab Rahvusraamatukogus kahte kultuurivaldkonda ühendava näituse „Eesti kirjandus eesti köites“.
Näitus on austusavaldus eesti kirjandusele, andes EV 100. juubeli tähistamiseks läbilõike nii meie kirjandusest kui ka seda tõlgendavast köitekunstist läbi 100 aasta. Näituse arvulised mahud on järgnevad: 100 eesti kirjaniku 120 teost 50 eesti kunstniku köites.
Köitekunst on oluline osa eesti nahakunstist. Interpreteeriva iseloomuga kunstiline köide on alati meeskonnatöö – kirjanik, tüpograafiline kujundaja ja lõpuks köitja. See, et need kolm osapoolt tavaliselt ei tunne üksteist ja on tihti pärit suisa erinevatest aegruumidest, teeb selle protsessi just köitekunstniku jaoks eriliselt väljakutsuvaks, sest elemente, nii mõttelisi kui ka füüsilisi, millega tuleb pieteeditundeliselt arvestada, on palju.
Eesti köitekunst on leidnud palju rahvusvahelist tähelepanu ja tunnustust, kuid seda pigem näitustel ja konkurssidel, kus on tulnud tõlgendada võõrkeelset kirjandust. Käesolev näitus pakub nüüdisaegse eesti kirjanduse loomingulist interpreteerimisvõimalust u 25-le praegusel ajal aktiivselt tegutsevale köitekunstnikule ja värsked teosed saavad esitletud koos vanema köitepärandiga Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi fondist ning kunstnike erakogudest.

Korraldaja

Eesti Nahakunstnike Liit

Eesti Nahakunstnike Liit (ENL) on mittetulundusühing, mis koondab professionaalseid nahakunstnikke. Liidu eesmärk on edendada nahakunsti, luua võimalusi enesetäiendamiseks ja ärgitada initsiatiivi tutvustamaks seda traditsioonidega kunstiala laiemalt. Samuti vahendab liit informatsiooni nii Eestis toimuvate kui ka rahvusvaheliste näituste ja sündmuste kohta, mis seotud naha- ja köitekunstiga.