Eesti Koomiksiselts Brüsseli koomiksifestivalil

Septembri esimesel nädalavahetusel toimub Brüsseli Pargis ja BOZARis iga koomiksihuvilise jaoks aasta olulisim üritus Brüsselis.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
ENG

Brüsseli koomiksifestival on juba kaheksa aastat olnud kõigi koomiksifännide jaoks aasta tippsündmus. Noor või vana, asjaarmastaja või asjatundja, turist või kohalik, kaupmees või ostja – kõik leiavad laiast tegevuste valikust endale midagi sobivat. Hiiglaslik õhupalli paraad, koomiksiautode ralli, päevased konverentsid ja linastused, lauluseansid ning näitused, Cosplay võistlused ja muidugi koomiksite ja fännikauba müük.

Seekordsel festivalil osaleb taas ka Eesti! Eesti üsna noor ja eksperimentaalne koomiksi skeene on viimastel aastatel kiirelt arenenud. 2012. aastal asutatud Eesti Koomiksiselts tutvustab mitmete kaasaaegsete koomiksikunstnike ja illustraatorite töid, mis pakuvad laia stiilide paletti, ent jagavad tüüplist kuiva Eesti huumorit. Tegijatest sõidavad sel korral kaasa Liisa Kruusmägi, Kivi Larmola ja Sanna Larmola, Koomiksiseltsi esindavad Mari Laaniste ja Ivar Laus.
Eesti Koomiksiseltsi väljapanek on osa EUNIC Brusselsi (Euroopa Liidu riiklike kultuuriinstituutide võrgustik Brüsselis) rahvusvahelisest stendist, mis paikneb festivali ajal Brüsseli pargis rahvusvahelises paviljonis.
Kogu nädalavahetuse jooksul toimub EUNICi stendis põnevaid töötubasid ja vestlusringe. Eesti esindajad astuvad üles järgmiselt:

Reedel, 1. septembril kell 17 - Liisa Kruusmägi viib läbi mängulise joonistamise töötoa, osalejaid on oodatud igast vanusest. Toimumiskoht: EUNICi stend.

Laupäeval, 2. septembril kell 13.45 - Eesti Koomiksiselts viib läbi arutelupaneeli sellest, kuidas reisimine ja mujal maailmas elamine kujundab koomiksiautori loomingut. Toimumiskoht: BOZAR Studio.

Laupäeval, 2. septembril kell 17 - Kivi ja Sanna Larmola räägivad praktilises töös, kuidas joonistada autobiograafilist koomiksit. Katsetama on oodatud joonistajad igast vanusest. Toimumiskoht: EUNICi stend.

Sissepääs kõigile üritustele tasuta!

Korraldaja

Eesti Alaline Esindus Euroopa Liidu juures

Eesti Alaline Esindus Euroopa Liidu juures koordineerib EV100 kultuuriprogrammi Belgias ja Luksemburgis.