Eesti Korteriühistute XXI Foorum "Korteriühistud ja 100- aastane Eesti Vabariik"

9.10.2018 Tallinnas toimuv traditsiooniline Eesti korteriühistute aastakonverents tähistab korteriühistute ja ühistegevuse aktuaalsete teemade kajastamisega Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Ratastooliga ligipääsetav
EST

Eesti Vabariiki on mõnikord nimetatud ka korteriühistute vabariigiks, sest seoses 1. jaanuarist 2018 jõustunud korteriomandi- ja korteriühistuseadusega kaasnenud muudatustega elab enamik Eesti elanikkonnast korterelamutes ja kuulub korteriühistutesse. Ühistulisel liikumisel on olnud Eesti riigi arengus oluline roll alates vabariigi algusaastatest ning ka tänane korteriühistute tegevus, saavutused ja murekohad on läbilõige meie riigi edusammudest ja murekohtadest. 

Eesti korteriühistud pühendavad 2018. aastal oma traditsioonilise aastakonverentsi - Eesti Korteriühistute XXI Foorumi alapealkirjaga "Korteriühistud ja 100-aastane Eesti Vabariik" - oma riigi juubelile, et koos arutleda tänases Eestis päevakajaliste elamuvaldkonda ja elukeskkonda puudutavate teemade üle. Foorumi päevakavas on ettekanded, arutelud ning üle antakse ka auhinnad 2018. aasta korteriühistute konkursi võitjatele. 

Foorumile on oodatud osalema korteriühistute juhid, omavalitsuste ja ettevõtete esindajad ning kõik teised huvilised, keda kõnetavad jätkusuutliku elukeskkonna ja ühtehoidva kogukonna teemad.

 

Korraldaja

Eesti Korteriühistute Liit

Eesti Korteriühistute Liit on 1996. aastal loodud korteriühistuid ühendav üleriigiline liikmesorganisatsioon, kuhu kuulub ligi 1400 korteriühistut. Liit esindab korteriühistute huvisid kohalikul, riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil, osaleb korteriühistuid puudutavas seadusloomes ning pakub professionaalseid teenuseid nii korteriühistutele, ettevõtetele kui partneritele avalikus ja mittetulundussektoris. Meie esindused leiab Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kuressaares, kuid Liidu tegevus toimub kõikjal Eestis. Eesti Korteriühistute Liit on ajakirja "Elamu" väljaandja.