Eesti kui mõtteline ruum

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuse näitus „Eesti kui mõtteline ruum“ 13.10.-11.11.2018 Raplas.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus vaatab oma EV 100 näituseprogrammis Eestit üldinimlikumal moel, otsides olulisemaid pidepunkte, mis moodustavad Eesti mõttelise ruumi - mitte üksnes geograafilis-territoriaalses mõttes, vaid ka kultuurilises / olemuslikus mõttes ja üksikisiku seisukohalt. Valdur Mikita ütleb, et läänemeresoomlase olemust on raske sõnadesse panna, iseloomustades teda kujundiga – ühes käes Skype ja teises seenenuga. Sarnane on ka eelseisev näitus – eestlastele kui läänemeresoomlasele olulistest märksõnadest räägitakse läbi kaasaegse tehnoloogia, inspiratsiooniallikateks on teadus ja maagia.

Näitusel osalevad kunstnikud: Varvara Guljajeva, Mar Canet, Johanna Ulfsak, Kärt Ojavee, Alide Zvorovski, Katri Pekri, Merle Kannus, Erki Kannus, Kati Kerstna ja Kairi Orgusaar.

Näituse avamine 12. oktoobril kell 18.00. Fotogaleriis hetki avamiselt.

Foto: Varvara & Mar „Soovisein“, foto autor Varvara Guljajeva.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.