Eesti kultuuri päevad Krasnojarskis

Eesti kultuuri päevadega tähistatakse EV 100 juubelit Siberis. 

Kogupereüritus
EST RUS

Krasnojarski Noorsooteatris saab näha teatri R.A.A.A.M. kahte eestikeelset lavastust, A. Kitzbergi "Libahunt" (lavastaja jakuut S. Potapov) ning H. Boytchevi "Fenomen" (lavastaja M. Kalmet). Minusinski Draamateater esitab Aleksei Pesegovi lavastust "Varjundid", mis on valminud  A. H. Tammsaare samanimelise novelli ainetel. Kuulsa kohverteatriga on kohal Heino Seljamaa, kes annab lastele 6 etendust.

Kultuuripäevadel toimub ka Oleg Loevski teatrilaboratoorium, mis seekord baseerub ainult Eesti dramaturgiale. Kinomajas Dom Kino toimub eriprogramm eesti filmidega "Supilinna salaselts" ja  "Viimne reliikvia". Kunstinäituseid näeb üle linna, esindatud on Tauno Kangro taiesed, Ervin Õunapuu fotonäitus, dokumentaalsed fotonäitused setudest ja Siberi eestlastest. Pidulikul ava- ja lõputseremoonial esinevad Lõuna-Eesti ansambel Mahmõr ning Ülem-Suetuki pasunakoor.

Festivali lõpetab 20. mail Eesti suursaadik Arti Hilpuse vastuvõtuga Krasnojarski Filharmoonia saalis, kuhu on kutsutud külalised üle Venemaa tähistama Eesti Vabariigi juubeliaastat.

LISAINFO: Täpse ajakava leiate galeriist. 

 

Korraldaja

teater R.A.A.A.M.

MTÜ Ühendus R.A.A.A.M. on erinevate kultuuriprojektide läbiviimisele spetsialiseerunud vabatahtlik ühendus, mille peamiseks töömeetodiks on erineva temaatikaga dokumentaalse materjali (intervjuud, sotsiaalsed ja kultuurilise olemusega uurimused, kirjad, päevikud jms) ümbertöötamine igas vanuses publikule suunatud näidenditeks. MTÜ Ühendus R.A.A.A.M. loodi 24.04.2000. MTÜ Ühendus R.A.A.A.M..-i projekte on toetanud mitmed Eesti ettevõtted, riiklikud fondid, välisriikide saatkonnad ja rahvusvahelised programmid. R.A.A.A.M. teeb tihedat koostööd Eesti tuntumate teatrite, näitlejate, lavastajate ja näitekirjanikega. Aastas annab R.A.A.A.M. sadakond etendust ca 15000 vaatajale. R.A.A.A.M. on osalenud festivalidel ja andnud etendusi Venemaal, Saksamaal, Austraalias, Uus-Meremaal, USAs, Kanadas, Iraanis, Austrias, Soomes, Armeenias, Indias, Poolas, Hiinas, Mongoolias ja Nepaalis.