Eesti kultuuripäevad Kaukaasias

Eesti Kultuuripäevadega Kaukaasias tähistame Punasel Lagedal Tammsaare majamuuseumi 30.aastapäeva, A.H. Tammsaare 140. sünnipäeva ja Eesti Vabariik 100 sünnipäeva. Tutvu põneva programmiga!

Kogupereüritus
EST ENG RUS

05.-07.10.2018 toimuvad Kransojarski krais Punasel Lagedal asuvas Tammsaare muuseumis EV 100 juubeli tähistamise raames Eesti Kultuuripäevad Eesti Aiakeses 2018 ja muuseumile antakse üle Ants Paju bareljeef.

Eesti Kultuuriseltside Ühendus koostöös MTÜ Ants Paju nimelise fondi, N. Ostrovski-nimelise kirjandusmuuseumi, EV Kultuuriministeeriumiga annab üle Ants Paju mälestuseks bareljeefi Punasel Lagedal Tammsaare muuseumile. Skulptor on Jaak Soans. Muuseumi rajas 1988 Ants Paju eesmärgiga jäädvustada mitte ainult rahvuskirjaniku A. H. Tammsaare viibimine 1912 Vaarmanni talus tervise parandamisel, vaid ka esimeste ümberasujate järeltulijate kogutud ja hoitud ainulaadsed mälestused.

Selle puhuks toimub kaks kontserti nii Šotsi linnas kui Punasel Lagedal Eesti Aiakeses.

On plaanis eesti filmide näitamine ja Tallinnas asuva Tammsaare muuseumi ja Punase Lageda Tammsaare muuseumi omavahelise koostöö algatamine.

Projekti aitavad ellu viia Kaukaasia eestlaste kogukonnast Ugo Reiljan, Diana Gubareva, Valter German. Kohaliku kogukonna kauaaegne soov on olnud tänulikkuse väljendamine ja Ants Paju mälestuse jäädvustamine.

Soansi kunstiteos kujuneb kogukonda ühendavaks tähismärgiks ning tutvustab Punase Lageda rohkearvulisele rahvusvahelisele külastajaskonnale eesti kultuuri mitmekihilisust ning elujõulisust.

05.10
Eesti delegatsioon kohtub N. Ostrovski muuseumi juhtkonnaga, koostöövõimaluste arutamine. Kontsert.

06.10

11.00 Eesti filmi "Georg" linastus Estosadoki kultuurimajas
13.00 Tammsaare muuseumi õuel Ants Paju mälestust jäädvustava bareljeefi presentatsioon, meenutuskõned, sõnavõtud, vaba mikrofon.

- Diana Gubareva Tammsaare muuseumi direktriss
- Valter German, kaukaasia eestlaste kogukonna liider
- Angela Rehi, Ants Paju tütar, MTÜ Ants Paju nimeline fond
- Liina Miks, Eesti Kultuuri Seltside Ühendus
- Annika Aus, A. H. Tammsaare muuseum (Tallinnas)

- Jaak Soans, Ants Paju bareljeefi autor, skulptor

Esinevad Eesti rahvamuusikaansambli Tuustar muusikud
Ühislaulmine
- 14.30 Kohvi ja suupisted kultuurimajas. Ühislaulud, rahvalikud, tantsud, roopillivalmistamise töötuba

07.10
12.00 Küünalde asetamine esimeste ümberasujate ja Eesti asunduse rajajate haudadele Eesti Aiakese kalmistul. Mälestushetk.

https://kultuuriseltsid.ee/jarelkaja/2018/kaukaasia/

Korraldaja

Eesti Kultuuriseltside Ühendus

Eesti Kultuuriseltside Ühendus (EKSÜ) koondab enda alla eesti kultuuriseltse üle kogu maailma. EKSÜ eesmärgiks on elujõulised ja oma tegevusega laiemale avalikkusele nähtavad kultuuriseltsid, kes aitavad kaasa eesti keele ja kultuuri kestmisele ning seisab selle eest, et eestlased kõikjal maailmas väärtustavad oma keelt ja kultuuri. EKSÜ-l on oma koduleht - http://www.kultuuriseltsid.ee ja FB - https://www.facebook.com/kultuuriseltsid/