Eesti Kunstiakadeemia uue hoone avamine

Eesti Kunstiakadeemia uus õppehoone valmib Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal kingitusena meie riigile.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

27. augustil, 2018 avab Eesti Kunstiakadeemia Tallinnas oma kauaunistatud uue maja.  EKA hoone valmib Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal ja kingitakse sümboolselt meie ühiselt loodud riigile (hoonele paigaldatakse ka EV100 tähis).  See on ülikool, kus õpivad Eesti kultuuri loojad, talletajad, säilitajad ja arendajad.  Suure osa Eesti visuaalkultuurist ja elukeskkonnast on kujundanud EKAs õppinud arhitektid, kunstnikud, disainerid ning selle kultuurikihi säilitamisväärset osa hoiavad alal ning mõtestavad siin hariduse omandanud muinsuskaitsjad ja kunstiteadlased. 

Uue maja unistust hakati realiseerima enam kui kümme aastat tagasi esialgu oma ajaloolisel krundil Tartu maanteel, kuid mitmete ette tulnud takistuste tõttu muudeti plaanides kurssi.  Nii avaneb uus hoone hoopis Kalamaja ja Vanalinna piirile uuele elule tärganud Põhja-Tallinna, kus EKA kogukond on end juba pikemat aega hästi sisse seadnud mitmesuguste disaini-, kunsti- ja arhitektuuribüroode ja loometegevusega.

EKA maja näol tekib Tallinnasse uus kultuurioaas, mis on linnarahvale avatud.  Avamispäeval saab tutvuda maja arhitektuuri ja autoritega, uute töökodade, stuudiote ja õpperuumidega ning avastada Eesti kõige rikkalikum ja ainulaadsem arhitektuuri, disaini ja kunstialane raamatukogu ning uus suur galerii, kus hakkavad juba septembrist toimuma EKA tudengite ja kutsutud kunstnike näitused.  

Avamispäeva pidulikul aktusel kõnelevad Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, ministrid Mailis Reps ja Indrek Saar, Tallinna linnapea ja EKA kuratooriumi liige Taavi Aas, KUU arhitektide esindajana Eik Hermann ja vilistlane emeriitprof. Leonhard Lapin.  Aktuse kunstilise osa lavastab Renate Keerd. Õhtul esitletakse värsket raamatut "Kunstiakadeemia uus maja" ja avatakse Rauaniidi hoone ajaloo näitus "EKA uus kodu. Sukavabriku pärand".  Lustimisele annavad õhtul hoo EKA vilistlaste, tudengite ja sõprade bändid ja DJ-d.

Korraldaja

Eesti Kunstiakadeemia

Eesti Kunstiakadeemias on võimalik õppida ligi kolmekümnel õppekaval arhitektuuri, disaini, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskonnas, paljudel neist saab Eestis kõrghariduse omandada vaid siin. Ülikool teeb koostööd maailma tippülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige, mis annab siin õppijatele ja töötajatele suurepärased võimalused silmaringi ja mõttemaailma avardamiseks ning enesearenguks. 2017 aastal valiti EKA QS World University Ranking maailma tipp 200 arhitektuuri- ja disainiülikoolide nimistusse. Eesti Kunstiakadeemia on Eesti Disainikeskuse ja Eesti Arhitektuurikeskuse üks ellukutsuja ning osaleb aktiivselt riiklike disaini-, linnaplaneerimise-, hariduse- ja kunstistrateegiate väljatöötamises. Kunstiakadeemia tudengid ja õppejõud räägivad ja teevad aktiivselt kaasa ühiskonna ja elukeskkonna arendamises. Oma vilistlaste kaudu ja nendega koostöös esindab Eesti Kunstiakadeemia liikmeskond Eesti Vabariiki olulistel rahvusvahelistel areenidel. Siia on oodatud õppima ning töötama sotsiaalselt tundlikud, motiveeritud ning loovad mõtlejad. www.artun.ee