„Eesti läbi 100 silmapaari“. Näitus ja kinkeraamat

Meie (ränd)näitus „Eesti läbi 100 silmapaari“ on Eesti lugu, mida räägib 100 inimest vanuses 100 kuni 1 läbi oma silmade. Iga Eesti Vabariigi aasta kohta üks inimene, igal oma emotsioon Eestiga.

Meie projekti kõige vanem portreteeritav proua Linda on sündinud samal ajal kui Eesti Vabariik, 1918. aastal. Kõige noorem sündis 24.02.2017. Kaasame nii kodu-Eestis kui ka mujal maailmas elavad eestlased, tuntud ja tundmatud, naised, mehed, lapsed, erinevate (etniliste) juurte-, erineva usu ja soolise kuuluvusega inimesed, erinevad elukutsed ja eluvaldkonnad: poliitikast spordini, teadusest kunstini, muusikast põllumajanduseni. Siia kuuluvad helilooja Arvo Pärt, koomik Andy Valvur, näitleja Ita Ever, illustraator Ilon Wikland, moekunstnik Aldo Järvsoo, „Teeme ära!“ juht Eva Truuverk, kirjanik Jim Ashilevi, maailma parim müüjatädi Ülle Indre, Kalevi vanim šokolaadimeister Otto Kubo, vigursuusataja Kelly Sildaru, tõlk Eva Diallo jpt.
Üleilmse Eesti idee ühendab erinevad mandrid, riigid, diasporaad, kultuuri- ja keeleruumid, saatkonnad, Eesti Majad. Paralleelselt tutvustame läbi iga portreteeritava ka Eestit ennast kui paika, asukohta maailmakaardil, kust me pärit oleme, kus me elame: laululava, Otepää kuppemaastik, Alutaguse murakarabad, Tartu ülikool, Skype, rukkileib, jaanipäev, Tallinna vanalinn, Narva, Peipsi järv, Rummu karjäär, taluinterjöör, suitsusaun. Visuaalselt on näitus jagatud kahte ossa: portreteeritav ja tema Eesti lugu. Valikuprintsiibis lähtume mitmekesisusest, positiivsusest, avatusest, aktuaalsusest. Panustame nii visuaalsele kui ka sisulisele atraktiivsusele ja äratundmisrõõmule vaataja jaoks, samuti on ambitsioon jagada seda võimalikult laiale publikule: Eesti kui väike riik oma kompaktsuses, oma majanduslike ja kultuuriliste mudelitega on olnud eeskujuks paljudele suurematele riikidele (Skype, „Teeme ära!“, TransferWise jt). 
Põhimeeskond: Kaire van der Toorn-Guthan (idee autor, projektijuht, kujundus), Toomas Volkmann (fotograaf, kaasautor, portreed), Piret Jaaks (kirjanik), Tõnu Tunnel ja Tõnu Runnel (fotograafid, fotod Eestist). Näitus avatakse 2018. a veebruaris ERMis. Näituse juurde kuulub kinkeraamat.

01/2016 – 09/2017 portreteeritavate kaardistamine, fotosessioonid, kõik Eesti-teemalised fotod, klipp Hooandjasse, kokkulepped näituseruumidega 10/2017 – 12/2017 piltide lõplik valik, järeltöötlus, raamatu ja näituse kujundus 01/2018 raamatu trükk, näituse materialide produktsioon, promotsioonimaterjalide trükk, tutvustus meedias, sotsiaalmeedias ja väliseesti kogukondades, näituse avamise ettevalmistused 02/2018 näituse pidulik avamine, raamatu ilmumine, esimese eksemplari kinkimine Eesti Vabariigi presidendile

Algataja

Kaire van der Toorn-Guthan

Kaasalööjad
Kasutaja Margit-Mariann Koppel pilt
Margit-Mariann Koppel
Kasutaja Toomas Volkmann pilt
Toomas Volkmann
Kasutaja Piret Jaaks pilt
Piret Jaaks
Kasutaja Ingrid Hübscher pilt
Ingrid Hübscher
Kasutaja Sven Sosnitski pilt
Sven Sosnitski
Kasutaja Rein Jüriado pilt
Rein Jüriado
Kasutaja Sirle Sööt pilt
Sirle Sööt