Eesti lemmiktuletorn – 100 aastat ohutut veeliiklust

13.11.18 oma 100. aastapäeva tähistav valitsusasutus Veeteede Amet selgitab välja eestlaste lemmiktuletorni ning võitja tuletorn hakkab kandma Eesti lemmiktuletorni tiitlit.

Tuletornid kui aegumatud ohutu veeliikluse ja merekultuuri sümbolid on tihtipeale vanemad kui Veeteede Amet ja Eesti Vabariik kokku. Tuletornid on eestlasi iidsetest aegadest huvitanud, need lihtsalt jäävad silma. Tuletornidega on meil kõigil seotud erinevad emotsioonid ning tuletorn võib osutuda lemmikuks mitmel eri põhjusel – tuletorniga meenuvad erilised mälestused, tuletorn juhatab teed äärmiselt ohtlikus kohas, tuletorn ise asub huvitava/kauni koha peal, tuletornist avaneb imeline vaade, tuletorn näeb ilus välja jne.

Anna teada, milline tuletorn ja miks on just Sinu lemmik! Hääleta meie Facebooki lehe www.facebook.com/veeteedeamet/ päisefoto kommentaarides või siin http://bit.ly/Eesti_otsib_lemmiktuletorni_hääleta_SIIN ajavahemikul 1. november – 12. november 2018 (kuni kella 17.00). Hääletada saab ka mitu korda! Veeteede Ameti 100. aastapäeval 13. novembril 2018 kuulutame välja, milline tuletorn sai eestlaste lemmikuks ning võitja tuletorn hakkab Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks kandma Eesti lemmiktuletorni tiitlit. 

Lisaks viime meie Facebooki lehel läbi suure viktoriini, mille eesmärk on Eesti 100. sünnipäeva tähistamise aastal rääkida ohutu veeliikluse sajast aastast. 

Eesti lemmiktuletorni hääletus toimub ajavahemikus 1.–12.11.18 Veeteede Ameti Facebooki lehel www.facebook.com/veeteedeamet/ ja hääletuskeskkonnas siin: http://bit.ly/Eesti_otsib_lemmiktuletorni_hääleta_SIIN Lemmiktuletorn selgub 13. novembril, Veeteede Ameti 100. sünnipäeval.

Kogume ajavahemikus 1.–12.november hääli, milline võiks olla Eesti lemmiktuletorn. Vajame abi hääletuslingi levitamisel: http://bit.ly/Eesti_otsib_lemmiktuletorni_hääleta_SIIN

Algataja

Veeteede Amet

Veeteede Amet on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalas tegutsev valitsusasutus, mille eesmärk on luua tingimused ohutuks veeliikluseks ning panustada merenduse arengusse.

Märksõnad