Eesti looduse päev: Hundimatk!

EV 100. sünnipäeva aastal valisid eestlased endale rahvuslooma - hundi. Esimesel Eesti looduse päeval on paslik teha üks rahvuslooma teemaline matk, ajades hundikarja jälgi ja kuulates ulgumist.

Kogupereüritus
EST

Suur tahtmine oli rahvuslooma väljakuulutamise aastal hundisõpradele üks päris hundimatk teha Eesti looduse päeval, aga kuidagi ei õnnestunud suve jooksul leida sobilikku hundikarja. Lõpuks siiski vedas - kütt Igor Homin Järvamaalt Albu külast (Järva valla uuel vappil on muide hunt!1) kuulis võsavillemitest, kes tema kodupaika Jäägri villa lähedale pesa on teinud. Selle karja tegevusjälgedel kõndimine on hundisõpradele piisavalt hõlbus ja seetõttu kuulutame nüüd välja ainulaadse hundimatka 18. augustil algusega kell 17.00 Jäägri villas.

Alustuseks teeme Igor Homini juhendamisel ligi tunnise matka sute tegevusjälgi pidi, uurime nende elupaiku. Seejärel pöördume Jäägri villasse, kus vaatame noore hundiuurija Laura Kiiroja pilte ja videosid hallivatimeestest ja kes soovib, võib kohvikus ka keha kinnitada. Kui hämardub, lähme taas Igori juhendamisel õue ja vaatame, kas hundikari meie kutsele ka vastab. Et on juba pimedapoolne, peab siis 5 minutit autoga sõitma ja selleks palume igaühel kasutada oma autot. Vaikselt lähme. 

Õhtu lõpeb 21.30 paiku. Huvilistel palume registreerida aadressil helen.arusoo@gmail.com - kohtade arv on piiratud! Suurtele inimestele maksab ainulaadne retk sümboolsed 10 eurot, lastele on õhtu tasuta. Laste vanust me ei piira, aga sündmuse õnnestumise nimel võtke kaasa ainult need lapsed, kes mõistavad vaikselt olla. Kohtume Jäägri villas!

Korraldaja

MTÜ Aasta loom

Märksõnad: